Vodeni sportovi

Jugaši propustili prvu priliku, Primorje zasluženo putuje u Dubrovnik

Tea Lokas • srijeda, 15.05.2013.

Primorje je nakon treće utakmice finalnog doigravanja za prvaka Hrvatske epicentar događanja prebacilo u Dubrovnik. Jug se nije uspio okititi 51. trofejem u povijesti kluba bez ispaljenog metka vaterpolista Primorja, koji su ukupni rezultat u domaćem bazenu smanjili na 2-1...

Primorje EB - Jug CO 6:5 (1:1, 0:2, 2:0, 3:2)

Rijeka, Bazen na Kantridi
Treća utakmica, finale
Gledatelja: 1700

Primorje: Vićan (10 obrana), Obradović, Paškvalin, Krapić, De. Varga 3, Sukno, Muslim, Jelača, Da. Varga 2, Barać, Šetka, Garcia 1, Križanec, Buljubašić. Trener: Zoran Roje.

Jug: Bijač (9 obrana), Vranješ, Bošković 4, Janović 1, Joković, Azevedo, Marković, Bušlje, Karač, Dobud, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović. Trener: Veselin Đuho.

Igrač više: Primorje 2/6, Jug 2/6
Peterci: Primorje 0, Jug 1/1
Suci: Caputi i Paoletti (Italija)

Primorje i Jug priredili su na riječkoj Kantridi predstavu dostojnu finala prvenstva "najvaterpolskije" države svijeta. Nakon dvije pobjede Juga, Primorje je u domaćoj atmosferi konačno uzvratilo udarac, ne dopustivši Dubrovčanima da osvoje naslov bez otpora najljućih rivala.

Uzbudljiva prva četvrtina, okončana s po jednim pogotkom na obje strane, obilovala je obranama i dobrim potezima. U drugom dijelu Jug dolazi do prve prednosti u utakmici preko drugog pogotka Boškovića, a potom na krilima istog igrača diže rezultat na 3:1.

Susret je početkom drugog poluvremena nastavljen u istom ritmu, a prvi pogodak nakon odmora postiže Garcia za Primorje. Kantrida se užarila kada je na 3:3 dvije minute prije kraja trećeg dijela izjednačio Deneš Varga.

Veselin Đuho pozvao je time-out prije zadnjeg napada Juga u trećoj četvrtini, ali ni on ni razigrani Miho Bošković nisu uspjeli vratiti prednost Dubrovčanima osam minuta prije kraja. Bijač i Vićan u tim trenucima imaju 8/11, odnosno 7/10 obranjenih udaraca.

Deneš Varga iznenadio je vratara Juga neočekivanim golom na startu posljednje dionice (4:3), no još je manje Vićan bio spreman na vješti udarac Nikole Janovića za 4:4. Braća Varga u sljedećim su trenucima napravila najvažnije korake za očuvanje nade u naslov prvaka Hrvatske ubacivši dva puta iza leđa Jugove "hobotnice".

Na 6:5, što je ostao konačan rezultat, iz peterca je smanjio najbolji igrač Gospara u trećoj utakmici finalnog doigravanja - Miho Bošković. Dvije najbolje hrvatske momčadi susret će se ponovno u nedjelju, ovog puta u grotlu dubrovačke luke Gruž.