Barcelona teškom mukom do pobjede u San Sebastianu, Real razbio Joventut

Branimir Korać • petak, 17.05.2013.

U zaostalim susretima 33. kola španjolskog prvenstva, Barcelona i Real su upisali gostujuće pobjede. Barcelona je slavila Lorbekovom tricom kod Lagun Ara dok je Real glatko svladao Joventut...

Na velikim iskušenjima bili su košarkaši Barcelone na gostovanju kod već ispalog Lagun Ara. Nije to bila dobra predstava Barcelone, posebno u obrambenoj fazi i tek tricom Erazema Lorbeka u posljednjim trenucima susreta Barcelona je slavila.

14 sekundi prije kraja utakmice Lagun Aro je imao pobjedu u rukama, vodio je 88:84, ali nije znao privesti utakmicu kraju. Prvo je Oleson ubacio tricu, zatim je Finley pogodio samo jedno slobodno bacanje da bi priču zaključio tricom Lorbek za pobjedu Barcelone.

Prvo ime susreta bio je Brad Oleson s 26 poena (9/14), a Victor Sada je dodao 16 poena (8/13) i sedam skokova. Ante Tomić je za 25 minuta ubacio šest poena (3/5), uhvatio sedam skokova, ali i izgubio šest lopti i napravio pet prekršaja. Kod Lagun Ara Raulzinho Neto je ubacio 25 poena (8/12) uz šest asistencija, a David Doblas je dodao 20 poena (7/14) i šest skokova.

Puno lakši posao imao je Real koji je gostovao kod Joventuta i slavio 85:64. Momčad iz Badalone se dobro držala u prvih 20 minuta, ali kobno je bilo otvaranje drugog poluvremena gdje se Real brzo odvojio i nanio visok poraz domaćinu.

Jaycee Carroll je kod pobjednika ubacio 16 poena (6/10) dok je Tremmell Darden dodao 11 poena (5/7) i pet skokova. Pablo Laso je dao priliku svim igračima, najveću minutažu imao je Sergio Llull (21 minuta), a najmanju Dontaye Draper (12 minuta) koji je ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/2 za tri), podijelio tri asistencije i osvojio dvije lopte.

U domaćem sastavu Corey Fisher je upisao 16 poena (5/16), a Albert Oliver 11 poena (3/9).