Premijer liga - Liga za prvaka, 7. kolo, 18.05.2013, 19:00 h
Poreč 26:33 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši u nastavku slomili Poreč i obranili naslov prvaka Hrvatske

Zvonka Keliš • subota, 18.05.2013.

Rukometaši CO Zagreba sedmim su ovosezonskim slavljem u Ligi za prvaka te trećim nad ekipom Poreča osigurali novi naslov rukometnog prvaka Hrvatske. Iako su se Porečani dobro borili u prvome dijelu, uvodne minute nastavka bile su za njih kobne. Nakon što su se Zagrebaši odvojili na sigurnih sedam razlike trebali su tek očuvati stečenu prednost i prepustiti se novom velikom slavlju.

Poreč - CO Zagreb 26:33 (15:15)

Premijer liga, Liga za prvaka, 7. kolo

Poreč: Cvitković (7 obrana), Popović (1 obrana), Sladoljev; Ćosić, Deak, Perić, Mataija 2, Thoss 1, Čorić 2, Vozila, Petrić, Rađaković 2, Lovrinović 3, Gruičić 1, Buvinić 5, Miličević 10
Trener: Saša Ilić

CO Zagreb: Stevanović (8 obrana), Ivić; Marić 6, Mihić, Stepančić 10, Matulić 1, Matić 1, Šprem, Špiler 3, Šebetić, Batinović 3, Horvat 4, J. Valčić 2, Sršen, T. Valčić, Mandalinić 3
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Poreč: 5/8; CO Zagreb: 3/3
Isključenja: Poreč: 4 min.; CO Zagreb: 4 min.

Novo kolo doigravanja za rukometnog prvaka Hrvatske donijelo je uistinu zanimljiv ogled prvo i drugoplasirane momčadi Lige za prvaka, aktualnog prvaka CO Zagreba te ekipe Poreča. Nakon dva dosadašnja dvoboja ovih momčadi te uvjerljivog slavlja Zagrebaša u Novskoj, kao i onog teže izborenog u finalu Kupa Hrvatske proteklog vikenda vrijeme je bilo da Porečani na svom terenu motiviraniji no prije, u pravom pobjedničkom naletu te uz odličnu potporu svojih navijača pokušaju pomrsiti račune momcima Borisa Dvoršeka.

Od samoga starta vidljivo je bilo da domaćin nema namjeru olakšati posao svom suparniku, upravo suprotno, naučio je ponešto u dva ogleda do sada te se znao, barem tada, dobro suprotstaviti gostima iz Zagreba. Nakon što Luka Stepančić otvara susret pogotkom za 1:0 odmah uzvraćaju Porečani te dolaze na 3:2 da bi se itekako raspoloženom Zagrebovom desnom vanjskom tada pridružili kapetan Zlatko Horvat, kao i kružni napadač Marino Marić za preokret rezultata i gostujuće vodstvo 6:4.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Stepančić s deset postignutih pogodaka, dok je njih šest dodao Marino Marić. Ivan Stevanović obranio je osam lopti, Filip Ivić nije uspio zaustaviti nijedan udarac, kao ni Tomislav Sladoljev na drugoj strani, dok je Mario Cvitković sakupio sedam obrana, a Želimir Popović jednu. Najbolji kod Poreča bio je David Miličević također s deset golova, dok je pet zabio Marko Buvinić.

Igralo se potom pogodak za pogodak, obrane uistinu nisu bile na visini zadatka, kao ni vratari na obje strane stoga napeto i izjednačeno biva sve do odlaska na odmor. Domaća momčad pritom se uspijeva odvojiti na 9:8 odličnim reakcijama Davida Miličevića i Tea Čorića, no sigurni Horvat potom ipak poravnava rezultat. Iako su se igrači Saše Ilića do isteka 30. minute uspjeli još nekoliko puta izboriti za prednost iskusni hrvatski prvaci ne dopuštaju svom protivniku da se odvoji te osiguravaju izjednačenih 15:15.

Uvodne minute nastavka u potpunosti su pripale Zagrebašima koji velikom serijom od sedam uzastopnih pogodaka potpuno lome susret u svoju korist te odlaze na potom nedostižnih 22:15. Preko Hrvoja Batinovića, i dalje sjajnog i efikasnog Stepančića te pivota Marića CO Zagreb je u potpunosti zaustavio rukometaše Poreča te je u nastavku trebao tek očuvati rezultat.

Trude se tada domaći rukometaši smanjiti svoj zaostatak i sustići Dvoršekove momke, no oni drže rezultat i mirno privode susret kraju. U strijelce se potom upisuje i Jerko Matulić koji postavlja 24:18, a raspoloženim se pokazuje i mladi Stipe Mandalinić koji također dobiva svoju priliku(27:22, 29:24). Sama završnica dvoboja u Poreču donijela je novu gostujuću seriju u kojoj domaću mrežu trese i Marko Matić, dok konačnih 33:26 za sedmu ovosezonsku pobjedu CO Zagreba te matematičku potvrdu naslova prvaka postavlja kružni napadač Marić.