Premijer liga - Liga za prvaka, 7. kolo, 18.05.2013.
Nexe Našice 36:28 Dubrava
Dubrava

Nexe korača prema drugome mjestu u Ligi za prvaka

Sportnet • nedjelja, 19.05.2013.

Sedmo kolo rukometne Lige za prvaka donijelo je okršaj hrvatskog doprvaka iz Našica te zagrebačke Dubrave. Nexe je pobjedom nad Dubravom napravio velik korak prema osvajanju drugoga mjesta jer je sada s osam bodova ispred Poreča i Dubrave (oba kluba po šest bodova), momčadi s kojima je do sada dijelio upravo drugo mjesto.

RK Nexe – RK Dubrava 36:28 (16:13)

Premijer liga, Liga za prvaka, 7. kolo
Našice, ŠD OŠ kralja Tomislava, 300 gledatelja
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd n/m)
Delegat: Boris Čačić (Zagreb)

RK Nexe: P. Lelić, Kozina 3/8, Bureš, Eter 3/4, F. Lelić 2/4, Mrđenović 4/4, Varvodić 0/3, Knez 0/1, Slišković 7/8, Pivac (11 obrana), Vujić, Tomić 1/3, Božić Pavletić 2/4, Šunjić (5 obrana), Obranović 6/9, Ivić 8/9.
Trener: Kasim Kamenica

RK Dubrava: Kaleb 9/13, Bradić, Vozab 2/9, Kovačević 7/9, Kljaić 3/7, Vida 0/1, Pavlović 1/8, Dumenčić 5/12, Badžek, Punčec 1/1, Totić (14 obrana), Mihaljević 0/1.
Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: Nexe 2/3 (Slišković, F. Lelić), Dubrava 4/4 (Kaleb 3, Dumenčić)
Isključenja: Nexe 2 minute (Knez), Dubrava -

Nadmoć Nexea osjetila se od samoga početka susreta, naime, igrači Kasima Kamenice mirno su ušli u utakmicu, zabijali su dobro te su u desetoj minuti imali dva pogotka prednosti (4:2), a tri minute kasnije i +3. Ante Kaleb jedini je pokušavao parirati domaćinu te je svojim trima pogotcima držao priključak svoje momčadi, dok je Našičane u subotnjem ogledu predvodio Šime Ivić neumorno puneći gostujuću mrežu. Ivić pogađa za 8:5, dok u 19. minuti postiže svoj šest zgoditakza vodstvo svoje ekipe 10:7. Prednost domaćina samo je rasla, a tri minute do kraja poluvremena nije zabijen nijedan pogodak te se na predah odlazi s rezultatom 16:13.

Otvaranje drugoga poluvremena pokazalo je istu igru. Dvama pogotcima Marka Mrđenovića Našičani i dalje održavaju svoju rezultatsku prednost, dok se na drugoj strani uz Kaleba odvažio i Antonio Kovačević, no i usprkos njihovim pogotcima domaća momčad odlazi na visokih +7 u 35. minuti.

Kod domaćina dobro raspoložen bio je i Sandro Obranović koji se osobito istakao u drugome dijelu, naime, u 41. minuti postavio je 25:18 svojim šestim pogotkom iz devetog pokušaja. Kovačević je do kraja utakmice ostao jedini raspoloženi igrač Dubrave, no sam nije mogao pobijediti domaćine čije je vodstvo u 49. minuti iznosilo 30:22.

U posljednjih deset minuta utakmice nije se ništa rezultatski promijenilo, Nexe je i dalje držao veliku prednost nad zagrebačkim klubom, a pred kraj susreta raspucao se i Ivan Slišković zabivši posljednji pogodak za Nexe, i to 36. po redu. Utakmica je završila pobjedom domaće ekipe s osam pogodaka razlike (36:28).

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Ivić s osam postignutih pogodaka, a iza njega slijede Slišković sa sedam te Obranović sa šest golova. Vratar Josip Pivac skupio je 11 obrana. Kod gostiju se najviše istaknuo Kaleb s devet golova, dok ga je slijedio Kovačević sa sedam zgoditaka. Igor Totić čak je 14 puta obranio vlastitu mrežu.

Još su tri kola do kraja doigravanja Lige za prvaka stoga preostaje vidjeti tko će osvojiti drugo mjesto koje vodi u regionalnu SEHA ligu.

Tekst: Petra Bičanić