Vodeni sportovi

Jugaši do petog uzastopnog naslova, Primorje još jednom podbacilo

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.05.2013.

Vaterpolisti Juga obranili su naslov prvaka Hrvatske, peti put uzastopno i 11. put ukupno najbolji su u Hrvatskoj. U finalnoj seriji protiv iznimno jakog Primorja slavili su s ukupnih 3-1, a trofej pobjednika donijela im je četvrta utakmica u Gružu u kojoj su slavili 9:7...

Jug CO - Primorje EB 9:7 (2:1, 5:2, 6:5)

Jug CO: Bijač (12 obrana), Vranješ, Bošković 2, Janović 2, Joković 2, Azevedo, Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud, Ivović 1, Macan, Nižić, Pavlović.

Primorje EB: Vićan (8 obrana), Obradović, Paškvalin, Krapić, De. Varga 2, Sukno 3, Muslim 1, Jelača, Da. Varga 1, Barač, Šetka, Garcia, Križanec, Buljubašić.

Nakon preokreta i pobjede 6:5 u trećoj utakmici, Riječani su se hrabrili i nadali da mogu slaviti u Gružu i vratiti seriju na svoje plivalište, međutim nisu u Dubrovniku bili pravi. Točnije rečeno, Jug je opet bio značajno bolji.

Dubrovčani su dominirali utakmicom, bili su bolji protivnik i to posebno u prvom poluvremenu. U drugom dijelu Primorje je uzvratilo, stiglo do poravnanja, ali domaćin se ponovno odvojio i otišao do pobjede.

Gosti su počeli slabo i Jug je to iskoristio. Golovima Ivovića, Bušlje, Jokovića, Boškovića i Janovića poveo je već u 14. minuti s visokih 5:1 i pred Riječanima je bio težak posao.

Još na početku drugog poluvremena golom Boškovića Jug je bio na visokih 6:2 da bi uslijedila serija Primorja koji pogocima braće Varga, Sukna i Muslima poravnava na 6:6, ali Jugaši vrlo brzo uzvraćaju i dolaze ponovno do prednosti od dva pogotka.

U završnici su uspjeli sačuvati mirnoću, a kada je Janović pogodio iz peterca za 9:7, slavlje je polako moglo početi.

"Zaslužili smo naslov, pred ovakvim navijačima bilo je teško izgubiti u finalu. Nisam se opterećivao najavama da moram odmah naslijediti Vićana i biti poput njega", istaknuo je za Dubrovački list junak finala Marko Bijač koji je s 12 obrana donio Jugu prevagu u četvrtoj utakmici.

"Nismo skup plaćenika, mi smo prava momčad, sjajna momčad sa sjajnim igračima. Prije prve utakmice su nas svi otpisali, ispratili su nas u Rijeku kao gubitnike, ali smo pokazali koliko vrijedimo", dodao je Nikša Dobud.