Odlična predstava Planinića u pobjedi Himkija protiv moskovskog CSKA

Branimir Korać • subota, 25.05.2013.

Himki i CSKA otvorili su polufinalnu seriju VTB lige susretom u dvorani Himkija u kojoj je domaćin upisao tijesnu pobjedu 83:80. U zanimljivom dvoboju Himki je do pobjede predvodio raspoloženi Zoran Planinić...

Prva utakmica polufinala doigravanja VTB lige između Himkija i CSKA završila je pobjedom Himkija 83:80. Domaća momčad je cijelim tijekom susreta bila bolja i da nije došlo do pada u završnici pobjeda bi bila i uvjerljivija.

Tijekom drugog poluvremena Himki je imao prednost od 14 poena, međutim CSKA je odgovorio i smanjio na 66:64 da bi se domaćin ponovno odvojio zahvaljujući raspoloženom Zoranu Planiniću i Monji te pobjegao na 73:64.

U završnici ipak Moskovljani ponovno prijete, nakon 2+1 Krstića na ulasku u zadnju minutu poravnavaju na 78:78, ali Fridzon i Planinić odvode Himki na 82:78 nakon čega se CSKA više nije oporavio.

Planinić je bio prvo ime susreta, za 33 minute je ubacio 25 poena (8/11 za dva, 1/2 za tri) uz šest asistencija i pet skokova, Sergej Monja je dodao 13 poena (5/9) uz pet skokova, a Krešimir Lončar za 13 minuta ubacio je šest poena (1/4 za dva) uz tri skoka.

Kod Moskovljana Nenad Krstić je ubacio 16 poena (5/12) uz sedam skokova, a Zoran Erceg je dodao 14 poena (3/4).

VTB liga, polufinale:
Himki - CSKA 83:80

• Obrisan korisnik27.05.2013. u 09:26
    planina profesorski! falit će u zloveniji!
  • pikepiletina25.05.2013. u 20:15
    dogodit će se najgore - otkazat će 3,4 važna igrača pa će sve ostati po starom, bez nekih problema. trebali su ili otkazati svi dogovorno ili zajedno odlučiti osvojiti medalju.
    pikepiletina
  • torrente8725.05.2013. u 17:38
    Da su bar svi najbolji igrači odlučili otkazat, pa tim natjerat ove balegare iz saveza da napokon daju ostavke.. Imamo mladu ekipu, vrijedi žrtvovat jedno natjecanje za to..