MAXtv Prva liga, 33. kolo, 26.05.2013, 18:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Vrabec (Zagreb), Crnčić (Vrbovec)
Osijek
Osijek
Antonio Perošević 33'
1:0(1:0) Cibalia
Cibalia

Ivan Pavić • nedjelja, 26.05.2013.

U posljednjem kolu MAXtv Prve lige, u slavonskom derbiju između Osijeka i Cibalije, u jednoj utakmici bez puno pravih prilika, jedan pogodak bio je dovoljan Osijeku za pobjedu nad budućim drugoligašima...

Mladen Bartolović
46'
3
Petar Mišić
53'
9
Ivan Koledić
67'
Miroslav Bojko

U prvom dijelu samo su tri udarca završila u okviru vrata. Dva udarca u okvir uputili su igrači Osijeka, a samo jedan, iz daljine igrači Cibalije, točnije Vitaić, ali Mikulić nije imao problema sa zaustavljanjem lopte.

Osijek je došao u vodstvo prvom pravom prilikom na utakmici u 33. minuti. S desne strane precizno je ubacio Glavaš, a s jedanaest metara loptu glavom u mrežu gostiju šalje Perošević. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak.

U nastavku utakmice, u 54. minuti, do lopte u šesnaestercu domaćih dolazi Vitaić, koji snažno i dobro puca pod gredu, ali Mikulić lijepom intervencijom ostavlja rezultat nepromijenjen.

U 69. minuti Cibalia je nakon lijepe akcije trojca Pušić-Pongračić-Kvržić, Pušić se našao sam pred vratarom domaćih, ali njegov udarac sa šest metara brani Mikulić.

Do kraja utakmice Osijek je odlučio braniti rezultat, dok je Cibalia krenula po izjednačujući pogodak. Župarić je u 78. minuti poslao dugu loptu u šesnaesterac Osijeka, a između stopera domaćih do lopte je došao Bartolović, ali udarac iskusnog napadača bio je neprecizan.

U 83. minuti Petar Mišić krenuo je sam prema vratima domaćih, prošao par domaćih igrača, ali na kraju akcije udarac je ipak otišao pored vratnice. Već u idućoj minuti Vitaić i Mišić u matnu situaciju izbacuju Koledića, i dok su domaći braniči tražili zaleđe, vratar Mikulić uspio je obraniti udarac Koledića. Cibalia napušta prvoligaško društvo na 11. mjestu, s osvojena 32 boda u 33 utakmice, dok je Osijek sezonu završio na 8. mjestu s 39. bodova.