Mazalin i Slavica odveli kadete Cibone do naslova prvaka Hrvatske

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 27.05.2013.

Kadeti Cibone osvojili su košarkaški naslov prvaka Hrvatske. U finalnom okršaju protiv Splita Vukovi su na krilima Lovre Mazalina i Nika Slavice ostvarili pobjedu 105:80 i potvrdili da su najbolja momčad u zemlji u toj kategoriji...

Cibona - Split 105:80 (24:21, 48:42, 81:57)

Zagreb, dvorana Trnsko, 200 gledatelja.

CIBONA: Skokna 7, Vujić 2, Šunjić 2, Kumanović 2, Maričević 7 (8s), Zadravec 4, Slavica 32 (7s), Vatrov, Buljević 2, Solomun 4, Mazalin 27 (9s, 8a), Zubac 16 (9s). Trener: Ivan Kapov

SPLIT: Amižić, A.Jukić, Kalajdžić 1, Kotrulja, Jelača, Vručinić 12 (7a), Galić 17, Jakoliš, D.Bender 12 (16s), Šustić, Žižić 38 (11s), Čizmić. Trener: Ante Marović

Finalni okršaj između Cibone i Splita bio je istinski spoj onog najboljeg što hrvatska košarka ima u 1997. i 1998. godištu. Obje momčadi do finalne utakmice ušle su bez poraza na polufinalnom turniru i s visokim pobjedama od 40-ak razlike u polufinalnim utakmicama protiv VROS Darde i Cedevite.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno. U prvoj četvrtini vodili su Splićani, u drugoj Cibosi, a na poluvrijeme je zagrebačka momčad otišla sa šest poena prednosti - 48:42.

Prijelomnica se dogodila u trećoj četvrtini koju je Cibona dobila s čak 18 razlike (33:15) i riješila pitanje kadetskog prvaka. Splićani tako nisu uspjeli ponoviti uspjeh svoje juniorske momčadi koja je osvojila naslov prvaka, no i drugo mjesto u kadetskoj konkurenciji dokazuje da na Gripama, kao i u Tornju, opet ima "pravog materijala".

Cibonu su do zasluženog trijumfa vodili Lovro Mazalin s 27 poena, devet skokova i osam asistencija, Nik Slavica je ubacio 32 poena uz sedam skokova, Ivica Zubac 16, uz devet skokova. Kod Splićana su najbolji bili Ante Žižić s 38 poena i 11 skokova, Dragan Bender s 12 poena i 16 skokova i Roko Galić sa 17 ubačaja.

Treće mjesto osvojila je momčad Cedevite, pobjedom protiv VROS Darde 79:53, uz 21 poen i 10 skokova Karla Mikšića.

• Obrisan korisnik28.05.2013. u 14:00
    nedavno predsjednik izjavio da cibona igra u nekom kupu 100%, neznam za koji je rekao....
  • Obrisan korisnik27.05.2013. u 15:00