Premijer liga - Liga za prvaka, 9. kolo, 28.05.2013, 18:00 h
RK Zagreb 42:23 Siscia
Siscia

CO Zagreb predvođen sjajnim Ivićem i Matulićem u potpunosti deklasirao Sisciju

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • utorak, 28.05.2013.

Momčad CO Zagreba i u devetom je kolu Lige za prvaka Hrvatske pokazala kako u domaćem prvenstvu uistinu nema pravu konkurenciju. Predvođena svojim mladim snagama, s ponekim iskusnijim Zagrebašem tek na tribini, očitala je gostima iz Siska pravu malu rukometnu lekciju za nastavak vrijednog pobjedničkog niza.

CO Zagreb - Sisica 42:23 (19:11)

CO Zagreb: Stevanović, Ivić (19 obrana, 3 sedmerca), Ćosić 3, Marić 5, Mihić 1, Butorac 3, Stepančić, Matulić 7, Matić 3, Šprem 3, Špiler 1, Šebetić 3, Batinović 4, J. Valčić 4, Sršen 2, Mandalinić 3

Siscia: Palaić (5 obrana), Bumbak (7 obrana), Devčić, Jurjević 6(1), Žarkovič 6, Balić, Raič, Jurković 1, Hodak 3, Ančić 1, Dervić 1, Čutura 2, Kobetič 2, Prišek 1

SEDMERCI: CO Zagreb -, Siscia 1/4
ISKLJUČENJA: CO Zagreb -, Siscia 4 minute

Pred rukometašima CO Zagreba ovoga je utorka bilo novo, deveto kolo Lige za prvaka koje je u Kutiju šibica ponovno vratilo hrvatske prvake, ali i dovelo momčad Siscije. Pomlađeni Zagrebaši bez svojih su najjačih snaga odlučili odmjeriti snage s gostima iz Siska te tako uigrati i ostatak ekipe, ali i nastaviti pobjednički niz. S druge strane, igrači Siscije zasigurno su se nadali podvigu ili iznenađenju, koji je na koncu ipak izostao, ali i novom, vrijednom iskustvu.

Trener domaće momčadi Boris Dvoršek na parket je Kutije šibica poslao mladog Filipa Ivića, dok su se na krilnim pozicijama našli Jerko Matulić i Lovro Mihić, a uz njih u prvoj postavi Marino Marić, Luka Stepančić, Josip Valčić te Stipe Mandalinić. Utakmicu su, pak, s tribine odgledali Zagrebov kapetan Zlatko Horvat, kao i iskusni Tonči Valčić.

Iako za prvi pogodak u susretu, nakon odlične obrane Luke Bumbaka Zagrebovom desnom krilu Matuliću, biva zaslužan gostujući Tibor Jurjević, vrlo brzo put do gola pronalazi Mandalinić koji tako poravnava rezultat na 1:1. Vrijeme je u narednih nekoliko minuta bilo za igru pogodak za pogodak da bi u osmoj minuti krenulo lagano odvajanje uistinu boljih domaćih igrača.

Nakon što Marić postiže pogodak za izjednačenje 5:5, Matulić dovodi Zagrebaše do prvog vodstva u susretu, a nedugo zatim među domaćim vratnicama i Ivić pokazuje što zna, a uz pomoć mlađeg brata Valčića u napadu te mladog Mandalinića CO Zagreb ubrzo upisuje vodstvo 9:6. Rasla je potom domaća prednost bez ikakvog problema sve do sredine poluvremena i 12:7, za koje je, pak, zaslužno mlado krilo, Lovro Mihić. Proradio je tada Bumbak na golu da bi se u napadu lagano probudili njegovi suigrači, prije svega Jurjević čime se Sisak deseta minuta prije kraja prvoga dijela vraća a minus tri (10:13).

Završnica prvoga poluvremena ponudila je, međutim, pogled na onu pravu, koncentriranu ekipu Zagreba koja uz razbranjenog Ivića gradi sigurnu i veliku prednost do odlaska na odmor. Mrežu gostiju tako tresu i Hrvoje Batinović, kao i David Špiler koji postiže lijep pogodak preko cijeloga terena, a njima se za sam kraj pridružuju Domagoj Sršen i pivot Marić. Sve to za vrijedno, 19:11, vodstvo Zagrebaša na poluvremenu.

Iako je nastavak ogleda ponudio raspoloženog Darija Žarkovića, barem u uvodnim minutama, hrvatskim prvacima nije trebalo dugo da se u potpunosti zagriju, rastrče te da stečenu prednost povećaju na potom nedostižnih 28:16. Sigurno vodstvo domaće momčadi omogućilo je Zagrebovom strategu da na parket uvede i perspektivnog Brunu Butorca koji se također pokazuje uspješnim u napadu te postiže 31. pogodak svoje ekipe (31:17).

Na ulasku u samu završnicu ogleda Dvoršekovi momci nastavljaju bez i najmanjeg problema i zadrške tresti mrežu Siscije, dok na suprotnoj strani ne posustaje ni vratar Ivić koji upisuje svoju 17. obranu. Uspješni su tada i Sršen, Lovro Šprem, Luka Šebetić, kao i ostatak društva, a jedini koji nekako uspijeva pronaći put do Zagrebova gola tada biva Jakov Hodak (18:34, 20:36).

U posljednjim minutama susreta priliku u igri dobiva i junior Luka Ćosić koji zajedno sa mlađim bratom Špremom izvodi divan cepelin, a potom se i nekoliko puta zaredom upisuje i u listu strijelaca da bi konačnih 42:23 postavio još jedan mladić, Bruno Butorac.