Uspješan start Novaka Đokovića, dan potopa i predaja na Roland Garrosu

Tea Lokas • utorak, 28.05.2013.

Teniske terene Roland Garrosa u utorak je zalila kiša. Odugovlačenje programa dovelo je do odgode triju mečeva, dok su čak četiri tenisača predala svoj meč prvog kola. Ipak, prvi nositelj uspješno je odradio svoj dio posla protiv Belgijca Goffina...

Težak je zalogaj bio Belgijac David Goffin za Novaka Đokovića, koji ove godine više nego ikad želi titulu u Parizu. Unatoč pobjedi u tri seta, svaka je dionica susreta predstavljala izazov za srbijanskog tenisača. Prvi je set otišao na njegovu stranu nakon dvostruke pogreške Belgijca u tie-breaku, kojom je predao set-loptu prvom igraču svijeta.

I preostala dva seta okončana su na sličan način, nakon tvrde borbe do posljednjeg trenutka. Đoković je u drugom setu vratio break zaostatka i upisao 6:4, dok je u trećem pri servisu za meč (6:5) gotovo izgubio prednost, no pogreška Goffina za potencijalnih 0:40 u tom gemu dala mu je krila te ubrzo "zaključava" meč rezultatom 7:6, 6:4, 7:5.

U sljedećem kolu Novak Đoković susreće se s Guidom Pellom, Argentincem koji je u prvom kolu svladao Ivana Dodiga.

Najzvučnija od četiri predaje u danu došla je od strane Australca Bernarda Tomica, koji je nakon gubitka dva seta protiv Hanescua odustao od susreta zbog ozljede noge.

Nakon osvojenog prvog seta, ali ispuštena sljedeća dva, meč je predao i Nijemac Mayer, postavljen za 28. nositelja. On je otvoren put za drugo kolo ostavio Uzbekistancu Denisu Istominu kojega tamo očekuje Nikolaj Davidenko.

Odustali su još Kolumbijac Falla i Talijan Bolelli, dok svoje mečeve sutra nastavljaju Paire i Baghdatis, Kubot i Teixeira te Pospisil i Zeballos.

Slavlje su u prvom kolu dočekali i njemački veteran Tommy Haas pobijedivši Francuza Rufina te Švicarac Wawrinka i Španjolac Verdasco slavivši nad Nizozemcem De Bakkerom, odnosno domaćim igračem Gicquelom. 16. nositelj Kohlschreiber i 29. Južnij osigurali su susrete drugog kola pobjedama u četiri seta protiv Veselyja i Andujara.