Kraj za Tabaka i Perasovića, Tomić i Rudež otišli u polufinale

Branimir Korać • srijeda, 29.05.2013.

Poznati su svi polufinalisti doigravanja španjolskog prvenstva. Već ranije je prolaz osigurao Real, a sada su mu se pridružili očekivano Barcelona i iznenađujuće Gran Canaria i Zaragoza...

Žan Tabak s Laboral Kutxom nije nastavio bilježiti uspjehe i u doigravanju. Nakon osvojenog drugog mjesta poslije 34 kola, u četvrtfinalu je protivnik bila Gran Canaria koja se izvukla u produžetku u drugoj utakmici, a zatim u trećoj u Vitoriji slavila 72:66.

Bila je to vrlo neizvjesna serija s tri utakmice koje su ponudile pregršt uzbuđenja, no favorizirani Laboral nije uspio izaći kao pobjednik. U trećoj utakmici presudila je posljednja četvrtina točnije posljednje tri minute u kojima je sjajni Ryan Toolson potopio Tabakovu momčad. Gosti su na ulasku u 37. minutu vodili 61:67, a onda je Toolson napravio seriju 7:0 i Laboral do kraja više nije uspio zaprijetiti.

Američki šuter utakmicu je završio s 27 poena (8/13), a Eulis Baez je dodao 16 poena (5/10) uz pet skokova. Kod domaćina Maciej Lampe je ubacio 14 poena (7/15) uz deset skokova, a Thomas Heurtel je dodao 12 poena (5/11).

Parovi polufinala

Real Madrid (1) - CAI Zaragoza (5)

Barcelona Regal (3) - Herbalife Gran Canaria (7)

Istu sudbinu doživio je i Velimir Perasović u seriji protiv Zaragoze. Nakon što je Valencia dobila prvu utakmicu s 80:42, bilo je jasno da Zaragoza ne može odigrati tako užasno i u nastavku serije i u drugoj utakmici je slavila nakon čak tri produžetka da bi u trećoj bila bolja 83:77.

Posljednje vodstvo na utakmici Valencia je imala na startu posljednje četvrtine kada je vodila 61:58, no onda su gosti proigrali i serijom 9:0 preuzeli kontrolu. U samoj završnici susreta Valencia se pokušala vratiti, uspjela je smanjiti na 77:75, ali gosti su uspješno priveli utakmicu kraju s linije slobodnih bacanja.

Michael Roll je predvodio Zaragozu s 19 poena (7/14) i šest skokova, Pedro Llompart je dodao 16 poena (5/7), Vladimir Golubović deset skokova, a Damjan Rudež za 19 minuta ubacio je šest poena (2/3 za dva). Kod Valencije Justin Doellman je ubacio 14 poena (6/13), Vitor Faverani 12 poena (5/6) uz sedam skokova, a Stefan Marković je imao 11 asistencija.

Posljednja se u polufinale plasirala Barcelona koja je protiv ozljedama osakaćenog Bilbaa slavila 79:70. Bilbao se dobro držao 33 minute, ali onda je pao, Barcelona je napravila seriju koja ju je ubrzo odvela i na dvoznamenkastu prednost i na kraju je slavila.

Odličnu utakmicu odigrao je Erazem Lorbek s 20 poena (8/10) i šest skokova, a slijedio ga je Ante Tomić koji je za 30 minuta ubacio 11 poena (5/5) uz četiri skoka. Kod gostiju ponovno nije bilo Frana Pilepića, a najbolji su bili Nikos Zisis sa 17 poena (7/9) i Lamont Hamilton s 13 poena (6/14) i sedam skokova.

• cimbo29.05.2013. u 07:45
    Steta, a bio sam siguran da oba nasa trenera prolaze dalje...
    cimbo
  • Obrisan korisnik29.05.2013. u 07:45
    Ovo stvarno nisam očekivao !?? Jaka je to liga.
  • Obrisan korisnik29.05.2013. u 00:38
    Bome veliko iznenadenje i razočaranje za naše trenere. Lorbek se diže u formi,vidit ćemo kakav će bit u finalu kontra Reala. Nadam se ne onako plašljiv ko u Londonu na F4.
  • Obrisan korisnik29.05.2013. u 00:17