Premijer liga - Liga za prvaka, 10. kolo, 30.05.2013, 18:00 h
Dubrava 21:36 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši deklasirali Dubravu i podigli pehar prvaka Hrvatske

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • četvrtak, 30.05.2013.

Netom prije proslave svog novog naslova hrvatskog prvaka momčad CO Zagreba morala je ostvariti i svoj konačni cilj, okončati sezonu bez pretrpljenog poraza, kako bi potvrdila dominaciju u domaćem prvenstvu. U posljednjem ogledu sezone, u svojoj Kutiji šibica snage je odmjerila s rukometašima Dubrave kojima je, kao i Sisciji nekoliko dana ranije, očitala pravu rukometnu lekciju.

Dubrava - CO Zagreb 21:36 (10:20)

Liga za prvaka, 10. kolo:
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 200
Suci: Jurinović/Mrvica

Dubrava: Grahovac (4 obrane), Badžek (8 obrana); Kelemen, Kaleb, Bradić, Makopek Pušec 2, Vozab 3, Kovačević, Kljaić 2, Vida 2, Pavlović 3, Dumenčić, Maričić 3, Punčec 3, Volar 1, Mihaljević 2
Trener: Hrvoje Horvat

CO Zagreb: Stevanović (10 obrana), Ivić (12 obrana); Marić 6, Mihić 2, Stepančić 3, Matulić 7, Matić 1, Šprem 3, Špiler 2, Šebetić 2, Batinović 2, Horvat 4, J. Valčić 3, Sršen 1, T. Valčić, Mandalinić
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Dubrava: 4/5; CO Zagreb: 2/2
Isključenja: Dubrava: -; CO Zagreb: 4 min.

Kutija šibica ovoga je četvrtka bila domaćin posljednjeg dvoboja Lige za prvaka te je donijela onih posljednjih rukometnih 60 minuta za rukometaše Croatia osiguranja Zagreb ove sezone, ali je označila i vrijeme je spuštanje zavjese i podizanje trofeja hrvatskog prvaka.

Deseto kolo doigravanja za prvaka Hrvatske značilo je ujedno i onaj posljednji korak Zagrebaša ka potpunom ostvarenju njihova cilja, osvajanja novoga, 22. naslova bez ijednog pretrpljenog poraza. Iako im je ovoga četvrtka ekipa zagrebačke Dubrave htjela prekinuti pobjednički niz momci Borisa Dvoršeka bili su naprosto presnažni, koncentrirati i motivirani da završe sezonu u punom sjaju.

Upravo stoga u sastav su vraćene one najbolje Zagrebove snage predvođene kapetanom Zlatkom Horvatom, kao i starijim bratom Valčićem, a njima su se u prvoj postavi na parketu pridružili i Lovro Šprem, Marino Marić, Josip Valčić, Luka Stepančić te vratar Ivan Stevanović.

Sjajno je CO Zagreb ušao u dvoboj na svom parketu, na kojem je zapravo igrao u ulozi gosta zbog zamijenjenih domaćinstava. Naime, prvi napad igrači Dubrave ne koriste, njihova lopta trese vratnicu, a mladi Šprem iz kontre postiže prvi u nizu pogodaka njegove momčadi. Zaredali su se potom Stepančić, Josip Valčić dva puta, Horvat i Marić dva puta i Zagrebaši su nakon sedam minuta imali velikih 7:0.

Vrijeme je potom bilo i za prvi pogodak Veprova u susretu, a za njega je, pak, zaslužan Tomislav Kljaić (1:7). Međutim, nije to označilo posustajanje novih/starih hrvatskih prvaka već upravo suprotno, bez imali zadrške Dvoršekovi momci odlaze na 9:1, a vrlo brzo i na 5:15. Iako se tada činilo kako su se pravi domaćini ovoga ogleda lagano probudili, to im nikako nije bilo dovoljno kako bi sustigli svog suparnika.

Raspoloženi Zagrebovi rukometaši samo su gradili svoju prednost (18:7), a uspjeli su svog protivnika ostaviti bez pogotka i na punih sedam minuta. Odličan je tada bio i vratar Stevanović koji je s osam obrana u prvome dijelu u pravom trenutku zaustavljao igrače Dubrave. U posljednjim minutama ogleda nakon pogotka Marka Punčeca za 8:18 dva gola zaredom niže krilo CO Zagreba, Hrvoje Batinović (20:8) da bi se mu na drugoj strani odmah uzvratio Tomi Vozab za 10:20, rezultat s kojim se odlazi na predah.

Uvodne minuta nastavka pripale su nanovo razigranom pivotu Mariću koji odvodi svoju ekipu na +12, a njemu se, pak, svojim prvim pogotkom pridružuje i perspektivni desni vanjski Luka Šebetić koji postavlja vodstvo CO Zagreba 23:10. Razbranio se u drugom dijelu i Filip Ivić koji također dobiva svoju priliku među vratnicama hrvatskog prvaka, a kada je uz njega proradio i brzi Jerko Matulić značilo je to punu mreže Dubrave (26:13, 30:13).

Lagano opuštanje Zagrebaša te poneka pogreška u napadu poslužile su, pak, Punčecu da ponovno pronađe put do njihova gola te da tako smanji zaostatak svoje ekipe na 15:31, dok 16. gol za Dubravu trenutak kasnije postiže Kristian Volar s linije sedam metara. Nije tada trebalo mnogo Veprovima da dođu i na 19:32, ali ni krilima Matuliću i Lovri Mihiću da pokažu ono što najbolje znaju (35:20). Za sam kraj u strijelce se upisuje i Domagoj Sršen, kao i Makopek Pušec iz sedmerca za konačnih 36:21.