Hajduk i Dinamo krenuli pobjedama

Duje Bonačić • petak, 07.06.2013.

Prvi dan 11. Memorijala Mladena Ramljaka, juniorskog nogometnog turnira, hrvatski su klubovi otvorili pobjedama. Hajduk je slavio protiv Porta, a Dinamo protiv Galatasaraya...

U prvoj popodnevnoj utakmici na Hitrec-Kacianu Hajduk je pobijedio Porto 2:1 golovima Marija Pašalića. Prvi pogodak pao je već u 13. minuti, nakon kornera najbolje se snašao kapetan Bilih s 15 metara pogodivši u desnu stranu pokrivenog vratara gostiju.

Aarhus i Udinese

Jutarnji je termin bio rezerviran za dvije utakmice na juniorskom igralištu. Aarhus je pobijedio Valenciju 3:1 dok je Zenit upisao poraz od Udinesea 2:1.

Izjednačili su Portugalci u 54. minuti prekrasnim pogotkom s ruba kaznenog prostora.

Kada se činilo da će utakmica završiti neodlučeno, Pašalić u prvoj minuti sudačke nadoknade koristi indisponiranost Portove obrane te s vrha kaznenog prostora pogađa za svoj drugi pogodak i konačnu pobjedu Hajduka.

Domaćin turnira, zagrebački Dinamo, pobijedio je s visokih 4:1 turski Galatasaray.

Već nakon 10 minuta Modri su vodili 2:0 golovima Murića i Brodića. U 46. minuti utakmica je bila riješena. Na Kolaru je napravljen prekršaj u šesnaestercu Turaka, a siguran strijelac bio je ponovno Murić. Samo minutu kasnije na 4:0 povisio je Kolar.

Počasni pogodak za goste postigao je Yilmaz u 64. minuti.