2. HNL, kvalifikacije, Finale - uzvrat, 12.06.2013, 17:30 h, Sisak, Gradski stadion, gledatelja: 2000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Siniša Premužaj (Varaždin), Saša Fegeš (Nedelišće)

Segesta ponovno među drugoligašima, Val nemoćan u Sisku

Sa Gradskog stadiona:Branimir Korać • srijeda, 12.06.2013.

Uzvratni dvoboj kvalifikacija za popunu Druge HNL u Sisku igrali su Segesta i Val. Val je imao prednost iz prvog susreta 2:1, ali je u Sisku Segesta bila bolja 2:0

Marin Tabaković
64'
18
Dino Eberl
83'
16
Josip Duvnjak
88'
Šime Josip Pedišić
46'
18
Mate Selak
53'
16
Filip Matijaš
74'
Bruno Akrapović

Nogomet u punom svom sjaju se vratio u Sisak. Odlično popunjene tribine na Gradskom stadionu u Sisku ugostile su uzvratni susret kvalifikacija za popunu Druge HNL.

Prvi dvoboj Segeste i Vala odigran je u Stobreču gdje je Val bio uspješniji s 2:1, međutim u Sisku je bila posve drugačija slika. Segesta je apsolutno dominirala susretom, bila je bolji protivnik i na kraju je potpuno zasluženo slavila 2:0.

Gosti su se pokušali obraniti, zaigrali su od prve minute vrlo ofenzivno, međutim nisu uspjeli sačuvati čistu mrežu. Segestaši su uspjeli u svakom poluvremenu postići po jedan pogodak i to je bilo sasvim dovoljno za prolaz. U 90 minuta Val nije stvorio niti jednu stopostotnu priliku i s takvom igrom nije mogao očekivati prolaz.

Zebec na meti gostiju

Kraj susreta obilježili su neredi. Igrači Vala nikako se nisu mogli pomiriti sa samo dvije minute sudačke nadoknade (trebalo je biti više) i nedosuđenim kaznenim udarcem pa je tako sudac Zebec napadnut od strane gostujućih igrača. Najžešći su bili Slavko Grubić i Mate Selak, Selak je zalio suca vodom, netko od igrača je bacio i kopačku na tribine, a pitanje je što bi bilo da Čubrilo nije smirivao suigrače.

Počelo je prilično suzdržano s obje strane, dugo se čekalo na prave prilike, a one su došle sa Segestine strane. U 20. minuti nagrađeni od strane Zorislava Srebrića prije susreta najbolji trećeligaški strijelac, Igor Prijić propustio je dobru priliku nakon akcije sa Šestom i Garbom.

Nastavila se dominacija Segeste, ali nije bilo onih velikih prilika sve do završnice prvog dijela.

Prvo je u 35. minuti u kaznenom prostoru rušen Garba, ali sudac nije ništa signalizirao dok je dvije minute kasnije srušen Prijić i ovaj put je dosuđen kazneni udarac. Sam Prijić je ujedno bio realizator.

Bilo je to sve što se tiče uzbuđenja u prvom dijelu, u drugom poluvremenu gosti iz Kaštel Starog su se pokušali otvoriti, vrlo brzo su izvršili i dvije zamjene igrača, ali nije bilo pomaka u njihovoj igri.

Segesta je kontrolirala igru unatoč svim nastojanjima Vala i kada je u 77. minuti stigla do 2:0, njezinim igračima je skinut veliki teret s leđa.

Pogotku je prethodila lijepa akcija u kojoj je Prijić ostao sam na pet metara, ali propustio je čisti zicer da bi u nastavku akcije Saša Šest iskosa pogodio za 2:0.

Val je tada krenuo na sve ili ništa, međutim nije imao rješenja prema naprijed. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade u domaćem kaznenom prostoru pao je Čubrilo, Zebec nije ništa dosudio i na kraju se našao pod paljbom gostiju.

Segesta je sjajnu sezonu zaključila prolazom u Drugu HNL i vratila se tamo gdje i zaslužuje biti.