Branimir Korać • ponedjeljak, 17.06.2013.

San Antonio Spursi poveli su u petoj utakmici finala NBA lige protiv Miami Heata 3-2. U petom susretu iskočio je Manu Ginobili koji je odradio svoju najbolju utakmicu te je odveo Spurse do pobjede 114:104...

Samo jedna pobjeda dijeli Gregga Popovicha i njegovu momčad do ostvarenja sna, novog naslova prvaka. Spursi u finalnoj seriji protiv Miamija vode 3-2 nakon što su upisali pobjedu 114:104 u petoj utakmici NBA finala.

Sjajnu utakmicu odradio je Manu Ginobili koji je u svojoj najboljoj utakmici u finalnoj seriji krenuo u startnoj petorci i na kraju završio na 24 poena (8/14) i deset asistencija. "Manu je vrlo važan faktor u našim dobrim nastupima i dosezima. Vidjeli ste u ovom susretu kako smo igrali i kako je završila utakmica. U njega uvijek imamo povjerenja jer znamo da ima nešto posebno u sebi. Nadamo se da može ovako odigrati za još jednu pobjedu", komplimentirao je Ginobiliju Tim Duncan.

Ginobili je svoju posebno nadahnutu utakmicu objasnio kao velikom motiviranošću da pokaže koliko je važan za svoju momčad. "Bio sam jako ljut i razočaran. Igramo u NBA finalu, na omjeru smo 2-2, a ja baš i nisam posebno pomogao svojoj momčadi. To me je jako frustriralo", pričao je Ginobili.

Dodajmo i Dannyja Greena koji je ponovno bio šuterski raspoložen i ubacio šest trica uz ukupan šut iz igre 8/15 za 24 poena. Miami je teško branio taj dvojac, nije imao odgovora niti za Tonyja Parkera (26 poena, 10/14), Tima Duncana (17 poena, 7/10 i 12 skokova) i Kawhija Leonarda (16 poena, 6/8, osam skokova) i dobijemo sjajan učinak kompletne prve petorke.

Popovich je odradio i dobar posao postavljanjem Borisa Diawa na LeBrona Jamesa koji je u dobroj mjeri uspio zaustaviti ponajboljeg igrača svijeta limitiravši ga na 1/8 iz igre kada ga je on čuvao u drugom poluvremenu. James je na kraju završio na 25 poena (8/22), osam asistencija i šest skokova, ali u trenucima kada je bio potreban njegov učinak, Diaw je odrađivao odličan posao.

Da će ovo biti teška večer za Heat vidjelo se već u završnici prve četvrtine. Posljednjih pet minuta bilo je vrlo loše za Spoelstrinu momčad, San Antonio je napravio seriju 15:2 i odvojio se na 32:19. Većim dijelom druge dionice San Antonio je održavao visoku prednost, a Miami je najavio serijom 12:0 i smanjenjem na 47:42 kako se neće predati samo tako.

Na samom startu drugog poluvremena tricama Jamesa i Chalmersa te Jamesovim slobodnim bacanjima Miami je uspio smanjiti na 61:60, ali to je bilo najbliže što je došao. Vrlo brzo su Spursi ponovno odgovorili, odvojili se i završnicom treće i početkom četvrte četvrtine pobjegli su na nedostižnih 96:76.

Heatu nije pomogla vrlo dobra utakmica Dwyanea Wadea koji je ubacio 25 poena (10/22) uz deset asistencija te Raya Allena koji je dodao 21 poen (7/10, 4/4 za tricu) i Chrisa Bosha koji je susret završio na 16 poena (7/11) i šest skokova.

Nalaze se jedan poraz od ostajanja bez naslova prvaka. "Bit ću jako razočaran ako ne izborimo sedmu utakmicu. Još uvijek ne smijemo o njoj razmišljati i ona nas ne zanima u smislu što ćemo u njoj napraviti i kako ćemo se postaviti. Sada je važna samo utakmica broj šest", rekao je James, a Wade je dodao: "Sada moramo pokazati jesmo li prava momčad vrijedna naslova prvaka."

Imat će to priliku vrlo brzo, već u utorak navečer kada San Antonio ima prvu meč loptu za naslov NBA prvaka.

• The Phantom17.06.2013. u 20:43
    Ne želin 7. utakmicu. Triba se koncentrirat na Konfederacijski kup.
    The Phantom
  • Obrisan korisnik17.06.2013. u 20:27
    u pravu si, moja greška.
  • Obrisan korisnik17.06.2013. u 20:26
    bez obzira na faul, jamesu je ostala lopta u rukama i imao je sansu zabit zicer..
  • Mrki_Medo17.06.2013. u 13:06
    Evo samo da napomenem da je cijelu utkmicu bio takav kriterij suđenja da su pustali malo vise kontakta u obrani i za jedne i za druge, tako da nema govora o faulu.Inace koji sam ja nesretnik - cijelu seriju stavljam manu-a na over, uz jos dva-tri para, i jucer mi se nije dalo ic do kladionice... [više na forumu]
    Mrki_Medo
  • Obrisan korisnik17.06.2013. u 12:58
    Pa ni ja ne vidim faul, očito je da Green izbija loptu lijevom rukom i onda se James zabija u njega.Ovo je bila pobjeda momčadi jer su svi odigrali svoju dionicu jako dobro.