Čilić ostavio Baghdatisa bez prave šanse u prvom kolu Wimbledona

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.06.2013.

Marin Čilić ubilježio je očekivanu pobjedu u prvom kolu Wimbledona. Marcos Baghdatis nije imao previše šanse, Marin je odradio vrlo dobar meč i na kraju je zasluženo slavio u tri seta...

Marin Čilić nije razočarao na startu Wimbledona. Prvi protivnik bio je Marcos Baghdatis koji je nezgodniji po svom imenu i renomeu u teniskom svijetu nego po aktualnoj formi.

Hrvatski tenisač je ispunio one glavne uvjete za glatku pobjedu, imao je visok postotak ubačaja prvog servisa (70 posto uz 16 aseva), mali broj neforsiranih pogrešaka (19) i dvostruko više winnera od protivnika (41:20).

Baghdatis je u cijelom meču imao samo jednu break loptu i to iskorištenu u prvom setu kada se vratio iz minusa do 3:3.

Ipak, u završnici seta Čilić je još jednom pritisnuo Baghdatisa na servisu i s novim breakom stigao do seta sa 6:3.

U tom dobrom ritmu hrvatski tenisač nastavio je i u drugom setu, ponesen breakom za prvi set, odmah je oduzeo servis Baghdatisu za odlazak na 3:1. Ovaj put je bio oprezniji i do kraja seta Baghdatis se nije uspio vratiti.

Cipranin je potpuno izgubio nadu za preokretom sredinom trećeg seta kada je Čilić pobjegao na 4:2 i bilo je samo pitanje tehnike završiti meč. Na servisu za meč Marin je iskoristio drugu meč loptu nakon promašaja Baghdatisa i plasirao se u drugo kolo.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz meča Paola Lorenzija i Kennyja De Scheppera koji bi također trebali biti pobjedivi igrači.

Treba spomenuti i uspješan nastup Ivana Dodiga u konkurenciji parova koji je s Marcelom Melom svladao Santiaga Giralda i Michaela Russella s 3:0.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz dvoboja kombinacijaBerankis/Lu i Bednarek/Kowalczyk.

Wimbledon, prvo kolo:
Marin Čilić (Hrvatska, 10) - Marcos Baghdatis (Cipar) 6:3, 6:4, 6:4

Wimbledon, parovi prvo kolo:
Dodig/Melo (Hrvatska/Brazil, 12) - Giraldo/Russell (Kolumbija/SAD) 6:3, 7:6(3), 6:2