Kekova Rijeka pospremila četiri komada u mrežu Triglava

Igor Šestak • utorak, 25.06.2013.

U svojoj drugoj ovosezonskoj pripremnoj utakmici Rijeka je drugi put slavila s uvjerljivih 4:0. Žrtva Kekove momčadi u utorak je bio Triglav, a strijelci za momčad s Kantride bili su Pilčić, Alispahić, Ajayi i Brezovec.

Momčad Rijeke u utorak je odigrala prijateljsku utakmicu protiv Triglava u Kranju te slavila s uvjerljivih 4:0. Igrači Matjaža Keka bili su dominantni i puno bolji od svojih domaćina te su zasluženo upisali visoku pobjedu.

Za društvo s Kantride utakmica je teško mogla bolje početi. Već u prvoj minuti Sever je u kaznenom prostoru srušio Mujanovića i sudac utakmice je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je Pilčić, ali mu je vratar Curanović obranio udarac. Ipak, Rijekin napadač je imao sreću da mu se lopta vratila pa je iz drugog pokušaja uspio zatresti mrežu Triglava.

Do polovice prvog dijela pravih prilika nije bilo, a zatišje je prekinuo Čulina dobrim proigravanjem za Pilčića, koji je pucao malo pored vratnice. Tri minute prije odlaska na odmor veliku je priliku imao Mujanović, ali pucao iznad gola.

Kek je na poluvremenu napravio pet izmjena, a njegova je momčad udvostručila prednost u 54. minuti. Nakon odlične solo-akcije strijelac je bio Alispahić. Odmah nakon pogotka Kek je napravio još četiri izmjene, a za vodstvo 3:0 pobrinuo se Ajayi u 61. minuti. Nakon ubačaja Kvržića ostao je sam na vrhu peterca i glavom poslao loptu u mrežu.

Uslijedio je novi mirniji period utakmice, a Rijeka je do konačnih 4:0 stigla u 82. minuti. Strijelac je bio Brezovec odličnim udarcem s 18 metara. U samoj završnici veliku je priliku imao Sharbini, ali je pucao pored gola.

Bila je to druga pobjeda Rijeke rezultatom 4:0 na pripremama za sezonu 2013./2014. Prije tri dana klub s Kantride je istim rezultatom svladao ljubljansku Olimpiju pa Matjaž Kek za sada ima dosta razloga za optimizam.

Prijateljska utakmica:
Triglav - Rijeka 0:4 (Pilčić 2', Alispahić 54', Ajayi 61', Brezovec 82')

Triglav: Curanović, Stjepanović, Sever, Boben, Klemenčič, Pokorn, Kongyuy, Đajić, Snoj, Bubanja, Nuić (još su igrali: Nazić, Križaj, Lavrinc, Đukić, Šušteršič, Juwara, Babrovšek, Vrančić, Perović)

Rijeka: Vargić - Boras, Knežević, Lešković, Škarabot - Mujanović, Močinić, Pokrivač, Čulina - Pilčić, Tadić (još su igrali: Mance, Kvržić, Marić, Ajayi, Alispahić, Brezovec, Zlomislić, Tomečak, Sharbini, Bertoša)

• cimbo26.06.2013. u 10:58
    Rijeka ima stvarno dobru ekipu, sad ako uspiju to uigrati mogli bi imati odlicnu sezonu...
    cimbo
  • Obrisan korisnik26.06.2013. u 09:58
    sve to lijepo izgleda iz rijeku i za hajduk i za dinamo, al ipak su to prijateljske utakmice protiv dosta lošijih suparnika. ne bi se trebali zavaravati s time!
  • Obrisan korisnik25.06.2013. u 22:24
    Bravo Rijeko, 12 golova u tri utakmice a niti jedan primljen lijepo izgleda, ali kako i sam Kek uvijek ističe; treba čvrsto stajati na zemlji i bez minute opuštanja, naporno raditi iz utakmice u utakmicu.
  • Uskok1625.06.2013. u 22:20
    Možda će bit nešto od naših klubova u Europi (pod time mislim da ne ispadnu u prvim pretkolima kao proteklih godina).