Britanska miljenica slomila desetu na svijetu, Serena 598. pobjedom na Touru nastavila niz

Tea Lokas • utorak, 25.06.2013.

Na travu All England Cluba u utorak su kročile Serena Williams, Agnieszka Radwanska, Na Li i Angelique Kerber te sve redom upisale uvjerljive pobjede bez izgubljenog seta u prvom kolu trećeg Grand Slama sezone. Iznenađenje dana priredila je perspektivna britanska tenisačica Laura Robson izbacivši desetu nositeljicu...

Apsolutna favoritkinja turnira, Serena Williams, zabilježila je prvo slavlje na ovogodišnjem izdanju Wimbledona. 32. uzastopnu pobjedu zabilježila je protiv Luksemburžanke Mandy Minelle, protiv koje je dominirala u prvom setu (6:1), posrnula na početku drugog (zaostatak od 2:0) te se vrlo brzo "uspravila" i odjurila do 6:3.

"Obožavam ovdje igrati. Biti braniteljica naslova je poseban osjećaj, pogotovo kada 12 mjeseci znaš da ćeš igrati u utorak u jedan popodne. Odlično je bilo izaći na teren i prebaciti pokoju lopticu preko", izjavila je još uvijek neopterećena Amerikanka nakon svog prvog wimbledonskog meča u godinu dana.

Unatoč velikanima na domaćoj travi, britanska javnost s najvećim je zanimanjem popratila nastupe svojih mladih predstavnica. Dok je Laura Robson uveseljavala naciju pobjedom nad desetom nositeljicom Marijom Kiriljenko, bitku je u dva seta izgubila Heather Watson protiv Amerikanke Keys.

19-godišnja Robson, trenutno 38. igračica svijeta, zabilježila je četvrtu pobjedu u karijeri protiv Top 10 tenisačice, a iako na nekoliko prethodnih turnira nije briljirala (tek jedna pobjeda na tri natjecanja), ponovno je u prvi plan iskočio njezin talent, već prikazan prošle godine na US Openu (četvrto kolo) i Olimpijskim igrama (srebro u mješovitim parovima). Slavila je rezultatom 6:3, 6:4 i u drugom kolu će se namjeriti na Marianu Duque-Marino, Kolumbijku koja je u tri seta izbacila još jedno jako dobro poznato ime - Juliju Goerges.

Tek dva gema ispustile su Agnieszka Radwanska i Na Li na putu do drugog kola, pobijedivši Austrijanku Meusburger, odnosno Nizozemku Krajicek s dva puta po 6:1. Dva gema više Samantha Stosur prepustila je Slovakinji Schmiedlovoj, dok je nešto manje uvjerljiva bila Njemica Kerber u dvoboju s Amerikankom Mattek-Sands (6:3, 6:4).

Očekivanja su ispunile i Roberta Vinci, Dominika Cibulkova, Sabine Lisicki i Shuai Peng, dok prvi test na Wimbledonu nisu uspjele položiti postavljene Ruskinje Petrova i Pavljučenkova.