Petra Martić preko Čehinje Pliškove do najboljeg rezultata u Wimbledonu

Vedran Babić • četvrtak, 27.06.2013.

Hrvatska tenisačica Petra Martić ostvarila je svoj najveći uspjeh u Wimbledonu. Pobjedom nad Čehinjom Karolinom Pliškovom plasirala se u treće kolo...

Dva seta i 76 minuta igre bilo je potrebno Petri Martić da izbori plasman u treće kolo Wimbledona po prvi put u svojoj karijeri. Martić je u susretu drugog kola sa 7:6 (7), 6:1 porazila Karolinu Pliškovu iz Češke, 77. tenisačicu svijeta.

22-godišnjakinji iz Duća pored Splita to je deveta pobjeda u posljednjih deset mečeva. Prije Wimbledona osvojila je ITF turnir u Nottinghamu u kojemu je porazila baš Pliškovu. Rezultat je tada bio 6:3, 6:3. U istom je gradu tjedan dana kasnije ispala u četvrtfinalu.

U novi dvoboj s Pliškovom Martić je ušla napravivši break već u prvom gemu. Čehinja je, međutim, ubrzo uzvratila i poravnala na 2:2. Nakon toga više nije bilo oduzetih servisa, premda je kod 5:5 Martić imala tri break prilike.

U tie breaku je Martić povela 5-2, a onda je uslijedilo puno preokreta. Pliškova je s četiri poena u nizu imala 6-5 i servis za set, ali ga nije uspjela iskoristiti. Martić je izjednačila na 6-6, potom prokockala prvu set loptu (7-6), ali ne i drugu, kod 8-7.

Izgledalo je da izgubljeni set nije previše uzdrmao Pliškovu jer je odmah u prvom gemu drugog seta napravila break. No nakon toga više nije osvojila ni gem. Druga je dionica bila gotova za 22 minute.

Martić je na kraju imala više izravnih poena (27-24) i manje pogrešaka (27-23). Zabila je pet asova i napravila čak osam dvostrukih pogrešaka. Ubacila je 54% prvog servisa, poslije kojeg je osvojila 71% poena.

U trećem kolu Martić igra protiv Cvetane Pironkove iz Bugarske.