Dodig plasmanom u treće kolo ostvario najbolji rezultat na travi All England Cluba

Tea Lokas • četvrtak, 27.06.2013.

"Ukrajinski Amerikanac", trenutno 105. igrač svijeta, nije bio preteška prepreka za jedinog preostalog hrvatskog predstavnika u muškom dijelu ždrijeba Wimbledona. Ivan Dodig ušao je u treće kolo pobjedom u tri seta nad Denisom Kudlom te tako otišao dalje nego ikad na travi Wimbledona...

U samo pola sata Ivan Dodig upisao je vodstvo od 1-0 u setovima, i to dominantnom izvedbom u prvom setu koji je otišao na njegovu stranu rezultatom 6:1. Ključni trenuci prve dionice meča dogodili su se pri servisu Kudle na 2:1 i 4:1, gdje je Međugorac u oba navrata iskoristio treću break priliku i s dvostrukim breakom odjurio u drugi set.

Drugi set bio je neizvjestan do samog kraja, unatoč tome što je započeo vodstvom Dodiga 3:2 (s breakom). Američki predstavnik već je u sljedećem gemu vratio izgubljeno te set odveo do trinaeste igre. Dvostruka pogreška na servisu Kudlu je potopila u odlučujućem trenutku tie-breaka (5-3), a Dodig je nekoliko trenutaka potom suvereno (as servisom) stavio točku na i tijesnom drugom setu.

Prvi gem u trećem setu nakon 12-minutne je borbe pobjednika našao u Denisu Kudli, koji je time slomio servis hrvatskog reketa i pružio si malo nade nakon dva izgubljena seta. Ipak, nada kopni nakon Dodigovog sustizanja rezultata i Amerikančevog medicinskog time-outa. U nastavku nije bilo "lomova" servisa sve dok jedini muški hrvatski predstavnik koji je još u natjecanju nije iskoristio treću meč loptu pri rezultatu 6:5 (30:40) i okončao dvosatni dvoboj.

Treće kolo će mu donijeti 64. igrača svijeta, Nizozemca Igora Sijslinga, koji je lakše od očekivanog svladao 17. nositelja - Milosa Raonica.

Što se statistike u meču Dodiga i Kudle tiče, Hrvat je bio bolji u gotovo svim segmentima igre. Upisao je 24 as servisa, 61% ubačaja prvog servisa, 79% osvojenih poena nakon prvog servisa i 50% nakon drugog. Kudla je, s druge strane, imao samo tri asa, 57% ubačaja prvog udarca te 65% i 52% poena nakon prvog, odnosno drugog servisa. Dodig je još zabilježio 48 winnera te 20 neforsiranih pogrešaka, dok je u istim statističkim kategorijama Kudla imao 26, odnosno 22.