Splitovci upisali prvu pobjedu na turniru u Vinjanima Donjim

Ivana Strahija • subota, 06.07.2013.

Splitski nogometaši pripreme će završiti nastupom na Memorijalu Ante Bruno Bušić. U prvoj utakmici Splitovci su pobijedili Vinjane s 1:0, pogodak je postigao Aljoša Vojnović...

Po 21. puta za redom u Vinjanima Donjim igra se Memorijal Ante Bruno Bušić, a u ovogodišnjem izdanju, osim domaćina NK Vinjana, sudjeluju i Vitez, selekcija Imotskog te RNK Split.

Prvoligaški sastav je svoju prvu utakmicu odradio u petak protiv Vinjana. Momci Stanka Mršića zadatak su shvatili ozbiljno te su dominirali nad niželigaškim protivnicima, no njihova je dominacija u punih 85 minuta susreta bila jalova, odnosno, bez pogodaka.

Čast prvoligaša spasio je Aljoša Vojnović pet minuta pred kraj utakmice, na asistenciju Ante Ercega, no u strijelce se mogao upisati i Mario Kvesić te Goran Roce.

Splitovci su se pobjedom plasirali u finale Memorijala, u kojem će igrati protiv boljeg iz susreta Viteza i selekcije Imotskog.