Eintracht slavio protiv austrijskog drugoligaša, među strijelcima i Srđan Lakić

Branimir Korać • nedjelja, 07.07.2013.

Nogometaši frankfurtskog Eintrachta odradili su pripremni dvoboj protiv St.Pöltena i upisali pobjedu 3:2. Bila je to prva ozbiljnija provjera za momčad Armina Veha na pripremama u Austriji...

Član austrijske 1. lige, odnosno drugog razreda austrijskog nogometa, St.Pölten, nije uspio izbjeći poraz protiv Eintrachta iz Frankfurta. Nijemci su bili uspješniji rezultatom 3:2.

Srđan Lakić dobio je povjerenje trenera od prve minute i u 14. minuti upisao se među strijelce. Pogodak za vodstvo postigao je na dodavanje Bastiana Oczipke kada je dobro pucao s nekih desetak metara.

Nije dugo trebalo da gosti povise na 2:0, već tri minute kasnije iskusni Alexander Meier je dobro opalio s ruba 16 metara i pogodio ispod grede. Do odlaska na odmor Schibany je uspio smanjiti na 2:1.

U drugom poluvremenu Lakić više nije bio na terenu, zamijenio ga je Joselu, a i igra Eintrachta se dosta razvodnila zbog brojnih zamjena.

Bez obzira na to, njemačka momčad je stigla do prednosti 3:1 u 78. minuti kada je udarac Djakpe pogodio Wisija i lopta je završila u mreži. U 84. minuti konačnih 3:2 postavio je Noel.

"U prvom poluvremenu igrali smo dobro, dosta kombinirali, međutim u nastavku smo prilično pali. U svakom slučaju zadovoljan sam nastupom protiv vrlo motiviranog protivnika. Najvažnije je da smo utakmicu završili bez nekakvih ozljeda", komentirao je za klupsku stranicu Armin Veh.