Branimir Korać • ponedjeljak, 08.07.2013.

Nogometaši Hajduka odigrali su na Poljudu zatvorenu prijateljsku utakmicu protiv momčadi Viteza. Susret je završen bez pobjednika, a Igor Tudor dao je priliku onim igračima koji su igrali vrlo malo ili su propustili dvoboj u Maksimiru...

Hajduk je uoči početka prvenstva odigrao prijateljsku utakmicu protiv Viteza. Na Poljudu je susret završen bez pobjednika 2:2, a Igor Tudor je htio isprobati one igrače koji su iz različitih razloga malo vremena proveli na travnjaku u Maksimiru ili nisu nastupili.

Na terenu su bili i vratar Blažević, kapetan Maloča, Ivan Vuković, Sven Tino Sušić, Steven Luštica, ali i podosta mladih Hajdukovih snaga.

Gosti su iznenadili već u prvoj minuti susreta kada je Livančić pogodio mrežu Stipice za ranih 1:0, međutim Hajduk je do poluvremena uspio napraviti preokret.

Prvo je u 19. minuti Bencun poravnao na 1:1 da bi Ivan Tomičić u 33. minuti doveo Hajduk u vodstvo nakon asistencije Lučića.

U drugom dijelu Hajduk je propustio nekoliko prilika, Sušić je pogodio i gredu, a s druge strane Smriko je iskoristio praktički jedinu pravu priliku gostiju u tom dijelu i zabio u 60. minuti za 2:2.

Bio je to ujedno i konačan rezultat susreta u posljednjoj provjeri "ostatka snaga" uoči susreta protiv Zadra. Treba istaknuti i kako je cijelu utakmicu za Hajduk odigrao napadač Aldin Džafić koji se nalazi na probi.

Pripremna utakmica

Hajduk - Vitez 2:2 (2:1)

Hajduk: Stipica (Blažević 46), Mikanović, Maloča, Nižić (Vuković 66), Lučić, Sušić (Džoni 65), Luštica, Bradarić, Tomičić (Kovačić 46), Džafić, Bencun.

• Obrisan korisnik08.07.2013. u 23:58
    vrlo važna utakmica za hajduk u četvrtak u kazahstanu. ako levski ispadne (doma su igrali 0 0) hajduk je nositelj u trećem pretkolu! to može odrediti cijelu sezonu.