Ivan Pavić • subota, 13.07.2013.

Diljem Europe igraju se pripremne utakmice, a finalisti prošlosezonske Lige prvaka Bayern i Borussia Dortmund nisu imali problema protiv svojih protivnika. Portugalski Porto koji je ove sezone prodao ponajbolje igrače Monacu, lakše od očekivanog pobijedio je Marseille...

U susretu protiv Sonnenhofa, regionalnog ligaša iz Njemačke, Bavarci su upisali šest pogodaka u mreži, a Mario Mandžukić odigrao je prvo poluvrijeme, ali nije se uspio upisati u strijelce.

Mrežu Sonnenhofa načeo je Xherdan Shaqiri s dva pogotka u prvih 35. minuta, a do kraja poluvremena u strijelce su se upisali još Toni Kroos i Arjen Robben. U drugom poluvremenu u strijelce su se upisali David Alaba i Julian Green za konačnih 6:0.

Borussia iz Dortmunda imali je teži zadatak protiv turskog Bursaspora. U prvom dijelu pogotke su postigli Lewandowski i novi igrač crno-žutih, Gambijac Pierre-Emerick Aubameyang.

U drugom poluvremenu Borussia je zabila još dva pogotka. Reus je zabio u 62. minuti za 3:0, a autogolom Aziza prednost se povećala na 4:0. Utješni pogodak za Turke postigao je u 89. minuti Cinaz.

Porto i Marseille su u međusobnom dvoboju odlučili vidjeti tko je u ovom trenutku bolji. Lakše od očekivanog Porto je porazio Francuze s lijepih 3:0.

Prvi pogodak u 29. minuti postigao je Izmailov i bio je to jedini pogodak u prvom poluvremenu. Deset minuta kasnije u redovima Marseillea pocrvenio je Morel i tako ostavio svoju momčad da se brani s igračem manje 50 minuta. Martinez je u 56. minuti udvostručio prednost, a konačnih 3:0 postavio je Iturbe u 76. minuti.