Badelj i HSV osvojili Nordcup, Oliću i Perišiću poraz od novog bundesligaša i zadnje mjesto

Sportnet • nedjelja, 14.07.2013.

U utakmici za treće mjesto Nordcupa, predsezonskog turnira u Hamburgu, novi član njemačkog prvoligaškog društva Eintracht Braunschweig svladao je Wolfsburg s 2:1 u utakmici u kojoj su od prve minute priliku dobili i Ivica Olić i Ivan Perišić.

Nogometaši HSV-a pobjednici su turnira Nordcup. U finalnom susretu s dva poluvremena po 30 minuta izborili su pobjedu nad danskim prvakom Kobenhavnom rezultatom 2:0.

Vodeći pogodak za domaće već je u osmoj minuti postigao Marcell Jansen, a Michael Mancienne u 50. minuti zapečatio sudbinu Danaca. Svoje mjesto u početnoj postavi Hamburga našao je i Milan Badelj, koji je početkom drugog dijela zamijenjen Jacopom Salom, dok Ive Iličevića nije bilo u sastavu.

U susretu za treće mjesto novi je bundesligaš Braunschweig svladao Wolfsburg s 2:1. Kevin Kratz u 30. i Simeon Jackson u 36. minuti pogodili su za novog člana Bundeslige, a jedini strijelac za Wolfsburg bio je Stefan Kutschke početkom drugog dijela.

Ivica Olić igrao je do 49. minute kada je zamijenjen strijelcem jedinog pogotka Wolfsburga, dok je Ivan Perišić odigrao svih 60 minuta.