Rebić: "Malo me poremetilo natezanje oko penala"

Ivana Strahija • utorak, 16.07.2013.

Iako je Split u novu sezonu ušao zadovoljavajućom pobjedom nad Slaven Belupom, ostaje žal za nerealiziranom najstrožom kaznom...

Split je protiv Slaven Belupa bio odličan u prvom poluvremenu, a i u drugom je sastav s Parka mladeži imao priliku povisiti rezultat.

U 59. minuti na ubačaj Ibriksa s desne strane Fuštar je igrao rukom i sudac Bebek pokazao je na bijelu točku. Belle je prvi uzeo loptu, no penal je ipak izveo Rebić. Mladi reprezentativac Hrvatske pucao je dolje lijevo, no Rodić je pročitao njegovu namjeru. Ostalo je 2:0.

"Možda me malo poremetilo to natezanje tko će izvesti jedanaesterac, ali to više nije važno. Važno je da smo pobijedili i upisali tri boda", rekao je Rebić nakon susreta za Sportske novosti.

Njegov stariji kolega bio je iskren: "Nisam se naljutio što nisam dobio dozvolu pucati jedanaesterac. To nije razlog mog pada u igri, jednostavno me uhvatio strah da nećemo pobijediti. Opet se pokazalo da je 2:0 vrlo opasan rezultat", rekao je Belle.

A ni trener Stanko Mršić nije previše zamjerio svojim igračima: "Meni je drago da imam hrabre momke koji se ne ustručavaju pucati jedanaesterac. Što je bilo, bilo je. Idemo dalje."

U drugom kolu, Splitovci idu na noge Istri 1961. Bit će jači za dvojicu sada registriranih igrača, Tomislava Dujmovića i Matu Bilića.

• Obrisan korisnik18.07.2013. u 13:02
    malo respekta prema starijim kolegama...
  • Splitovac17.07.2013. u 15:33
    Penal nije dobro izveden dok mu ga je vratar obranija. A još je genije iša pucat desnon nogon...