Damir Žbulj • četvrtak, 18.07.2013.

Većina europskih nogometnih klubova još je uvijek u pripremama za novu sezonu, no, neki se još uvijek uigravaju makar ima je nacionalno prvenstvo već počelo. Tako je i Šahtar, bez pomoći Srne i Eduarda, svladao Kayserispor Roberta Prosinečkog. Na drugom kraju Europe Bayer iz Leverkusena s uvjerljivih je 3:0 svladao Udinese, za koje su zaigrali Ivan Kelava te Igor Bubnjić...

Ukrajinski Šahtar već je krenuo s nastupima zu domaćem prvenstvu, ali za njihova trenera Mirceu Lucescua odmora nema. Dio igrača otišao je u Tursku na pripremnu utakmicu s Kayserisporom Roberta Prosinečkog te je upisao 2:1 pobjedu.

Njihov kapetan Darijo Srna, kao niti Eduardo nisu bili u kombinacijama za ovaj dvoboj protiv ekipe Žutog.

Većina akcije dogodila se u nastavku susreta, a do prednosti su stigli gosti iz Ukrajine. Douglas Costa donio je početno vodstvo Šahtaru u 64. minuti, međutim, Moucho je samo četiri minute kasnije poravnao na 1:1.

Pobjedu je trofejnom ukrajinskom sastavu osigurao Maicon, osam minuta prije kraja dvoboja.

Udinese je ovog tjedna predstavio novi dres i gradilište stadiona Friuli, koji će biti u potpunosti renoviran. Igrači su tek krenuli s pripremama i gotovo je sasvim očekivano kako ih Bayer iz Leverkusena bez problema nadigrao i svladao rezultatom 3:0.

Pogreška i let u prazno Kelave kod prvog pogotka

Za svoj novi klub nastupili su i Ivan Kelava, na vratima kluba iz Udina te branič Igor Bubnjić, koji je ovog ljeta stigao iz Slaven Belupa.

Udinese je dobro započeo susret, zaredao s nekoliko prilika, Di Natale je pogodio i gredu, no, njemački sastav stigao je do vodstva. Na ubačaj iz kuta slabo je reagirao upravo hrvatski čuvar mreže Kelava, a njegovu pogrešku koristi Simon Rolfes u 27. minuti dvoboja.

Kelava je kapitulirao i u 36. minuti, kada je prvo odlično zaustavio prvi pokušaj Kiesslinga, ali je na odbijenu loptu isti igrač dobro reagirao i poentirao za 2:0.

U nastavku utakmice za konačnih 3:0 zaslužan je korejski napadač Son Heung-Min, koji je ovog ljeta u Bayer stigao iz Hamburga.

Ivan Kelava branio je prvih 45 minuta, dok ga je u nastavku zamijenio mladi poljski vratar Pawlowski. Igor Bubnjić odigrao je čitavo drugo poluvrijeme u posljednjoj liniji s trojicom igrača. Frano Mlinar, još jedan hrvatski igrač koji je prije početka nove sezone stigao u Udinese nije dobio minutažu na ovom dvoboju.

Trener ekipe iz Leverkusena Finac Sami Hyypiä bio je zadovoljan predstavom svojih igrača: "Odigrali smo taktički jako zrelo, a postigli smo i tri pogotka, naravno kako sam izuzetno zadovoljan. Ova utakmica rezultat je teškog i napornog rada na našim pripremama."

• Obrisan korisnik18.07.2013. u 13:42
    plivač je bio i ostao, a o tehnici i mirnoći u igri s loptom ne treba ni pričati.
  • Obrisan korisnik18.07.2013. u 13:08
    Sveti je zaplival, taj čovjek može obranit sve živo, ali mora raditi na tehnici, igra s nogom itd.
  • Obrisan korisnik18.07.2013. u 11:43