Branimir Korać • subota, 20.07.2013.

Niz zanimljivi prijateljskih utakmica igrano je ovog poslijepodneva. Monaco ponovno nije briljirao i upisao je poraz od Augsburga dok je poražena i Valencia u susretu sa Stuttgartom. Problema nije bilo za Liverpool, a uspješan je bio i Lyon...

Nogometaši Liverpoola započeli su azijsku turneju pobjedom protiv selekcije indonezijske lige rezultatom 2:0. Momčad Brendana Rodgersa rano je stigla u vodstvo i nakon toga je uspjela iskontrolirati utakmicu.

Rodgers je na teren u Jakarti izveo prilično jaku momčad želeći odmah isprobati sve raspoložive adute. U konačnici, to se i isplatilo, gosti su bili bolji protivnik i slavili su 2:0.

Do vodstva su stigli već u desetoj minuti kada se Philippe Coutinho sjurio u kazneni prostor indonezijske selekcije i zatim rutinski poslao loptu u mrežu.

U nastavku susreta Liverpool je dominirao, imao je više od igre, a nekoliko dobrih situacija propustio je realizirati Raheem Sterling. Ipak, u završnici susreta, točnije u 87. minuti, iskupio se za promašaje nakon dodavanja Assaidija.

Indonesia XI - Liverpool 0:2

Liverpool: Mignolet, Johnson, Enrique, Agger, Toure, Lucas, Gerrard, Alberto, Downing, Coutinho, Aspas. (Još su igrali: Assaidi, Henderson, Allen, Borini, Sterling, Kelly, Škrtel, Wisdom, Robinson, Ibe.)

Monaco je odigrao pripremnu utakmicu protiv Augsburga i upisao minimalan poraz 1:0.S Danijelom Subašićem na golu u prvih 76 minuta rano je primio pogodak i nije se uspio oporaviti.

Augsburg je do pobjedničkog gola stigao već u 15. minuti kada je De Jong oteo loptu Subašiću, asistirao Saschi Möldersu, a ovaj poslao loptu iza leđa hrvatskog vratara.

Nakon primljenog gola, Monaco je preuzeo inicijativu, ali izuzev nekoliko pokušaja iz daljine, nije uspio stvoriti konkretnu prijetnju pred vratima Nijemaca.

Augsburg - Monaco 1:0

Augsburg: Amsif, Vergaeh, Klavan, Altintop, Baier, Moravek, De Jong, Callsen-Bracker, Oztrolek, Hahn, Mölders. (Još su igrali: Gelios, Phlip, Reinhardt, Holzhauser, Uhde, Ekin, Nebihi, Rideder, Thommy, Strohmaier, Wenniger)

Monaco: Subašić, Raggi, Abidal, Medjani, Wolf, Toulalan, Moutinho, Ocampos, Ferreira Carrasco, Germain, Falcao (Još su igrali: Maraval, Carvalho, Fabinho, Kagelmacher, Isimat-Mirin, Tisserand, Obbadi, Pi, Poulsen, Riviere).

Lyon je u teškim uvjetima po sparnom i vrućem vremenu na Gerlandu ugostio korejski Jeonbuk i slavio 2:1.

Bivša momčad Dejana Lovrena stigla je do vodstva već u 15. minuti pogotkom Lisandra Lopeza koji je bio uspješniji od korejskog vratara.

Iako su Francuzi bili značajno bolji protivnik dok se gosti nisu "sastali" s loptom, na poluvremenu je bilo samo 1:0. Ta neefikasnost domaćina kažnjena je u 51. minuti kada je Brazilac Leonardo uspio poravnati na 1:1.

Ipak, Lyon je uspio doći do drugog pogotka i u konačnici pobjede 2:1. On je stigao u 75. minuti kada je Zeffane centrirao, a Lacazette glavom pogodio za konačnih 2:1.

Olympique Lyon - Compo Jeonbuk Hyundai 2:1

Olympique Lyon: A. Lopes, M.Lopes (Zeffane 71), Fofana (B.Koné 65), Biševac, Dabo (Umtiti 80), Gonalons, Malbranque (Gourcuff 65), Grenier (Mvuemba 80), Danic (Ghezzal 77), Lacazette (N'Jie 86), Lisandro Lopez (Bahlouli 71).

Jeonbuk: Kwoun Sun Tae, Kwon Kyung Won, Wilkinson, Moon Jin Yong, Kim Woo Chul, Park Se Jik, Kim Jae Hwan, Jeong Jae Won, Song Je Heon, Leonardo, Oris.

Rani pogodak viđen je i u dvoboju Stuttgarta i Valencije i nakon tog ranog pogotka više nije bilo promjena.

Pobjedu Stuttgartu dobio je Daniel Schwaab koji je već u četvrtoj minuti poslao loptu iza leđa Guaite. Korner je izveo Rausch, a Schwaab je bio najviši u skoku i glavom zabio za ranih i konačnih 1:0.

Vfb Stuttgart - Valencia 1:0

Stuttgart: Prvo poluvrijeme: Ulreich, Sakai, Schwaab, Niedermeier, Rausch, Gentner, Boka, Sararer, Maxim, Torun, Ibišević. Drugo poluvrijeme: Kirschbaum, Khedira, Tasci, Niedermeier (60. Rüdiger), Sakai (60. Molinaro), Maxim (60. Hajnal), Kvist, Leitner, Traoré, Abdellaoue, Ibišević (60. Werner).

Valencia: Guaita, Piatti, Joao, Javi Fuego, Viera, Ricardo Costa, Dani Parejo, Mathieu, Cissokho, Alcacer, Fede. (Još su igrali: Alves, Salva Ruiz, Rami, Míchel, Oriol, Jonas, Ever, Víctor Ruiz, Barragán, Robert Ibánez.)