Hrvatska rutinski odradila posao protiv Engleske i s drugog mjesta ide u drugu rundu EP-a

Branimir Korać • subota, 20.07.2013.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina upisala je pobjedu u susretu posljednjeg kola skupine D protiv Engleske. Očekivano slavlje donijelo je Hrvatskoj drugu poziciju u skupini, no važnije je da u drugi krug ipak prenosi jednu pobjedu...

Engleska - Hrvatska 65:89 (12:21, 33:46, 45:70)

Engleska: Dang Akodo 4, Soluade 10 (6 osvojenih, 4 asistencije), Nelson 25 (5 skokova, 5 izgubljenih), Lautier-Ogunleye 6 (4 skoka), Isaacs 0, Mead 0, Orija 0, Okros 2 (4 skoka), Okoroh 10 (5 skokova, 5 blokada), Lawson 6, Martin-Garcia 2, Bigby-Williams 0.

Hrvatska: Gulam 4 (6 skokova, 4 asistencije), Jukić 3, Marinelli 6 (4 asistencije), Bošnjak 0, Gabrić 21, Ćorić 9, Jelenek 16 (4 skoka), Kozić 2, B.Žganec 0, Arapović 9 (6 skokova), Mazalin, K.Žganec 19 (8 skokova, 4 izgubljene)

Mladi hrvatski košarkaši do 18 godina u posljednjem kolu skupine D odlučivali su o drugom mjestu u skupini i o tome s kojim će omjerom u sljedeću fazu natjecanja. Protivnik je bila Engleska koju je Hrvatska očekivano svladala rezultatom 89:65.

Izbornik Nazor iskoristio je ovu utakmicu za pravilno raspoređivanje minutaže među gotovo svim hrvatskim igračima, a jedini koji nije ulazio na parket bio je Lovro Mazalin.

I bez Mazalina Hrvatska je očekivano dominirala, od sredine prve četvrtine kada se počela odvajati imala je solidnu prednost koju je početkom drugog poluvremena podignula na nedostižnih više od 20 razlike i mirno je privela utakmicu kraju.

Englezi su posljednji put priključak držali u petoj minuti susreta kada su bili na 7:7 nakon čega je Hrvatska napravila seriju 10:0 uz sedam poena Gabrića i pobjegla na 17:7.

U nastavku susreta prednost je dodatno rasla, četiri minute prije poluvremena već je bilo 41:18 da bi najvišu prednost Hrvatska imala početkom posljednje dionice kada je vodila 75:45.

Hrvatsku su predvodili Tomislav Gabrić s 21 poenom te Karlo Žganec s 19 poena i osam skokova. Kod poraženih Luke Nelson je upisao 25 poena i pet skokova.

U drugi krug natjecanja odlaze Turska, Hrvatska i Engleska, Turci prenose dvije pobjede, Hrvatska jednu, a Engleska nijednu. Tamo će im protivnici biti Španjolci, Latvijci i Talijani.

• pikepiletina21.07.2013. u 14:55