MAXtv Prva liga, 2. kolo, 21.07.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 20.000
Suci: Domagoj Ljubičić, Grgić, Barišić (svi Osijek)
Hajduk
Hajduk
Anton Maglica 28'
1:1(1:0) Rijeka
Zoran Kvržić 79'
Rijeka

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 21.07.2013.

Hajduk i Rijeka pred gotovo 20.000 gledatelja na Poljudu podijelili su bodove. Nikad mlađi Hajduk dugo je držao prednost pogotkom Maglice u 28. minuti, no Rijeka je u završnici iskoristila dužu klupu i u koprodukciji Čuline i Kvržića sačuvala bod...

Poljud je u neuobičajenom izdanju dočekao Jadranski derbi, s ogromnom binom za koncert Rogera Watersa iza južnog gola. Gostujući navijači smješteni su na zapadnu tribinu, a 20.000 gledatelja napunilo je ostale tribine.

Hajduk je pritisnuo u prvim minutama, ali Rijeka je brzo uzvratila preko svojih najopasnijih igrača Benka i Mujanovića. Činilo se da gostujući vezni red ima više ideja, domaćinima je često nedostajalo kvalitetno zadnje dodavanje prema napadačima.

No, Hajduk je ipak prvi stigao do prednosti. Kouassi je u 28. minuti munjevito pobjegao po desnom krilu i vratio loptu u sredinu prema Maglici. Hajdukov napadač stigao je i smiriti loptu i zaobići Kneževića i kroz noge Škarabotu poslati loptu u mrežu za 1:0.

Vodstvo kao da je dalo krila domaćoj momčadi, koju je u narednih pet minuta samo sjajni riječki vratar Vargić spriječio u povećanju prednosti. Najprije je Sušiću obranio situaciju "jedan na jedan", a potom i Jozinovićevu bombu ljevicom u bliži kut s lijeve strane kaznenog prostora.

Riječani su do poluvremena zaprijetili preko Alispahića u 35. minuti nakon pogreške Milovića i Benka u 44. minuti nakon ubačaja Tomečaka, no na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaće momčadi.

Na poluvremenu je u svlačionici zbog ozljede morao ostati Kouassi, a tamo mu se već nakon dvije minute pridružio i Anđelković. Golobrada splitska momčad dobila je zadatak sačuvati minimalnu prednost u drugom dijelu.

Nije, međutim, ni Rijeka imala pravu ideju kako probiti Hajdukovu zadnju liniju. Prvu prigodu na bilo kojoj strani imao je Kiš u 65. minuti - i to kakavu. Sjajan volej iz okreta s ruba kaznenog prostora fijuknuo je malo preko riječke grede.

Ipak, Hajdukova mladost nije uspjela izdržati bez pogreške čitavo poluvrijeme. U 79. minuti koprodukcija novih Rijekinih igrača na travnjaku donijela je izjednačenje. Čulina je ubacio desnom nogom s lijevog krila, a Zoran Kvržić samo dvije minute nakon što je ušao glavom skrenuo loptu u mrežu za 1:1.

Do kraja više nije bilo pogodaka, Hajduk je dvaput prijetio preko Mujana, ali Jadranski derbi završio je ravnopravno. S po jednim bodom na svakoj strani. Navijači su pljeskom otpratili u svlačionicu i jednu i drugu momčad.

• Prle22.07.2013. u 12:27
    Rijeka nije ničim zaslužila remi sinoć, apsolutno ničim, šansa Benka glavom i gol i to je bilo to od ekipe koja puca na naslov prvaka...Tudor još uvik traži i šara, treća utakmica, treći sastav...Kiš na krilu? dalo bi se raspravljat i oko nedostatka lažne polušpice koju je pokušava i u par navrata... [više na forumu]
    Prle
  • Obrisan korisnik22.07.2013. u 07:17
    zoran kvržić pogotkom riješio pitanje prvaka Hrvatske za ovu sezonu... 9 po redu za dinamo! neizvjesnost oko titule trajala je nevjerojatnih 169 minuta
  • Yavuz22.07.2013. u 04:27
    prilično negledljiva i dosadna utakmica, jedni i drugi katastrofa...Rijeka totalno razočarala, puno priče nizašto, Dinamo će se opet lagano prošetat do naslova, barem su dva koplja iznad Rijeke i Hajduka
    Yavuz
  • Obrisan korisnik22.07.2013. u 04:24
    Dinamo je space shuttle za ove dvije bijedne ekipe. Trkački ne, ali to im ni nije potrebno jer su igrači puno kvalitetniji. Haj i Rij mogu slavit ako završe prvenstvo na manje od 20 bodova razlike od Dinama.