Swansea slavio kod niželigaša, Alkmaar lako protiv Getafea

Branimir Korać • nedjelja, 21.07.2013.

Pobjede u pripremnim utakmicama koje nisu dolazile u pitanje upisali su Swansea i AZ Alkmaar. Swansea je lako svladao u gostima niželigaša Exeter dok je Getafe stradao u Alkmaaru...

Swansea je nastavio bilježiti pobjede u pripremnom razdoblju ovaj put svladavši u gostima člana League Two Exeter rezultatom 2:0.

Hit momčad prošle sezone u Premier ligi doživjela je ponešto promjena u odnosu na sezonu ranije i vidjelo se i u ovom susretu da je pred Michaelom Laudrupom još dosta posla.

Međutim, ono što je najvažnije, Swansea je iskoristio 90 minuta za isprobavanje različitih taktičkih varijanti i u konačnici je upisao i pobjedu.

U utakmici s malo prilika Swansea je do vodstva stigao već u desetoj minuti kada je Nathan Dyer bio brži od vratara Krysiaka i poslao loptu u mrežu.

Bilo je to praktički sve u prvom dijelu, a nekog velikog pomaka nije bilo niti u drugom dijelu. Ipak, i tu je Swansea uspio doći do pogotka.

Trenutak odluke dogodio se u posljednjih pet minuta kada je poslije kombinacije Jonja Shelveya i Ki Sung-Yuenga, Rory Donnelly pogodio za konačnih 2:0.

Exeter - Swansea 0:2

Swansea: Gerhard Tremmel, Angel Rangel (Jazz Richards, 60), Garry Monk (Ashley Williams, 78), Jordi Amat (Jonathan de Guzman, 46), Neil Taylor, Jose Canas (Leon Britton, 78), Ki Sung-Yueng, Alejandro Pozuelo (Ben Davies, 60), Nathan Dyer (Rory Donnelly, 46), Wayne Routledge (Pablo Hernandez, 78,) Michu (Jonjo Shelvey, 60).

AZ Alkmaar je na svom stadionu ugostio momčad Getafea i upisao uvjerljivu pobjedu 3:0. Nizozemci su u susretu s dva crvena kartona na strani gostiju bili bolji i na kraju su zasluženo slavili.

Već nakon 15 minuta igre Alkmaar je imao visokih 2:0. U prvoj minuti je Beerens zabio za vodstvo Alkmaara da bi u 14. minuti Elm povisio na 2:0.

Getafe nije bio opasan, vrlo je rijetko prijetio, posebice nakon što je u 55. minuti drugi žuti karton zaradio Michu. 20 minuta kasnijeJohansson je povisio na 3:0 i bilo je jasno da će Alkmaar slaviti. Drugi crveni karton u 84. minuti zaradio je Sarabia.

AZ Alkmaar - Getafe 3:0

AZ Alkmaar: Esteban; Mattias Johansson (82. Etiënne Reijnen), Jeffrey Gouweleeuw (76. Thomas Lam), Jan Wuytens (82. Jonas Heymans), Nick Viergever (46. Donny Gorter); Nemanja Gudelj (46. Willie Overtoom), Markus Henriksen (69. Celso Ortiz), Viktor Elm (76. Steven Berghuis); Roy Beerens (69. Fernando Lewis), Aron Jóhannsson (82. Thom Haye), Johann Berg Gudmundsson (76. Maarten Martens).