Pobjede Werdera i Bordeauxa, Pavloviću i Sertiću drugo poluvrijeme

Branimir Korać • četvrtak, 25.07.2013.

U večernjem terminu u četvrtak odigrano je nekoliko prijateljskih utakmica, a pobjede su izborili Werder i Bordeaux. Werder je nadigrao Rot-Weiss Erfurt, a Bordeaux je bio bolji od Barnsleya...

Werder je bez problema svladao momčad Erfurta s visokih 6:0. U jednoj od posljednjih proba uoči početka njemačkog prvenstva, Momčad Robina Dutta pokazala je dobru igru, posebnu u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu Werder je stigao do prednosti 2:0, a onda je u nastavku susreta potpuno nadigrao momčad Erfurta.

Mrežu Kornetzkog načeo je u 16. minuti Nils Petersen da bi Mehmet Ekici u 40. minuti zaključio prvo poluvrijeme s rezultatom 2:0.

U nastavku se Werder potpuno raspucao pa su tako u listu strijelaca ušli i Eljero Elia, Sebastian Prödl, Marko Arnautović te još jednom Nils Petersen. Mateo Pavlović u igru je ušao u 64. minuti umjesto Caldirole.

RW Erfurt - Werder 0:6

FC Rot-Weiß Erfurt: Kornetzky, Kleineheismann, Derici, Tunjić, Stolze, Möhwald, Wittmann, Möckel, Engelhardt, Czichos, Strangl.

SV Werder Bremen: Wolf, Fritz (69. Ignjovski), Prödl (69. Lukimya), Caldirola (69. Pavlović), Gebre Selassie (69. Hartherz), Ekici (69. Stevanović), Makiadi (69. Kroos), Junuzović (69. Arnautović), Petersen (69. Akpala), Hunt (69. Yildirim), Elia (69. Füllkrug).

Bordeaux je upisao pobjedu na gostovanju kod Barnsleya 3:1. Francuzi su potvrdili da su kvalitetnija ekipa, imali su puno više od igre i na kraju su zasluženo slavili.

Poveli su već u 12. minuti kada je Mariano dobro proigrao Jaroslava Plašila, a ovaj nije imao problema u traženju puta lopti do mreže.

Do kraja prvog dijela više nije bilo pogodaka, ali je zato u drugom poluvremenu trebalo svega par minuta da Bordeaux povisi vodstvo. Ovaj put su dobro kombinirali Jussie i Sacko, a potonji je zabio za 2:0.

Blizu pogotku bio je i potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić koji je još jednom potvrdio snagu udarca dobrim šutom s 25 metara, ali lopta nije završila u mreži. Nadu domaćinu vratio je Cywka smanjivši na 2:1 da bi konačnih 3:1 postavio Maxime Poundjé u 92. minuti.

Barnsley - Bordeaux 1:3

Bordeaux: Olimpa, Mariano, Carlos Henrique, Marc Planus, Maxime Poundjé, Ludovic Obraniak, Andre Biyogo Poko, Lamine Sane, Jaroslav Plašil, Henri Saivet, Jussie. (Drugo poluvrijeme: Olimpa, Mariano, Poundjé, Savić, Brechet, Chalmé Nguemo, Sertić, Maurice-Belay, Ben Khalfallah, Sacko, Jussie)