MAXtv Prva liga, 3. kolo, 26.07.2013, 20:15 h, Zagreb, NŠC "Stjepan Spajić", gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Kezele (Rijeka), Crnčić (Vrbovec)
Hrvatski dragovoljac
0:1(0:1) Istra 1961
Dejan Radonjić 34'
Istra 1961

Damir Žbulj • petak, 26.07.2013.

Sjajnu utakmicu s pregršt prilika odigrali su ove vruće i sparne zagrebačke večeri nogometaši Hrvatskog dragovoljca i Istre 1961 u prvom dvoboju trećeg kola MAXtv Prve lige. Pobjednički pogodak za goste postigao je Dejan Radonjić još u prvom poluvremenu, no, prema prikazanom nogometu mreže su se trebale tresti u još nekoliko navrata, a domaći mogu na kraju čak biti nezadovoljni konačnim ishodom. Puljani su posljednjih 20 minuta igrali s igračem više te su znalački i iskusno ipak uzeli sva tri boda...

Mislav Komorski
46'
8
Krešo Ljubičić
46'
9
Danijel Zlatar
58'
Krešimir Ganjto
15
(do 79')
26
(do 89')

Igor Pamić

U najavi ovog dvoboja oba trenera najavila su otvorenu, ofenzivnu, atraktivnu igru i pohod prema pobjedi i upravo to su igrači i Hrvatskog dragovoljca i Istre 1961 prikazali na travnjaku u prvom dijelu, a osim pogotka Dejana Radonjića za vodstvo gostiju, bilo je još pregršt prilika i domaćin je nakon nekoliko promašaja mogao biti izuzetno nezadovoljan raspletom na odmoru.

Dinamično i zanimljivo bilo je od samog početka, ali prvu konkretnu opasnu situaciju imali su gosti u desetoj minuti, nakon dobrog pokušaja Blagojevića iz daljine. Ipak, prvi su do pogotka mogli i trebali igrači Dragovoljca. Jazvić je iskoristio slabu reakciju i pogrešku obrane Puljana, izašao sam ispred Ježine, koji mu nogom skida zicer.

Već je u 15. minuti odgovorila Istra, Batarelo se sjurio po desnoj strani, pucao, ali Čović i njegov pokušaj, ali i novi udarac na odbijenoj lopti fantastično brani.

Crni su zapucali još jednu odličnu priliku samo minutu kasnije kada je Sivonjić glavom pucao malo pored gola.

Nakon furioznih 15-ak minuta igra se malo primirila, pred istek prvih pola sata igre gosti su uspostavili kontrolu na sredini terena, što je uskoro i rezultiralo njihovim vodstvom. Prvo je Brazilac Alves de Oliveira Jo ponovno po desnoj strani napravio dobar posao, pronašao Radonjića u 16-ercu, ali uz pomutnju domaće obrane ipak je opasnost otklonjena. Međutim, iz tog ubačaja rukom, Puljani su stigli do pogotka. Loptu je ponovno primirio Radonjić, okrenuo je naivnog Gregova u kaznenom prostoru te neobranjivo poentirao pored Čovića.

Tada u brzinu više ubacuju Dragovoljci, pritisnuli su goste u završnici prvog dijela, ali ipak nisu stigli do poravnanja iako su imali i više nego izgledne prigode. Dario Tomić je svojom ljevicom s ruba kaznenog prostora iz slobodnog udarca poslao bombu prema Ježini, kojeg je spasila greda. Na još jedan ubačaj Jakšinića s lijeve strane ponovno je siguran vratar žuto-zelenih, dok je odlično prvo poluvrijeme zaključio obranama odličnog udarca Sivonjića iz daljine, kao i odličnom reakcijom na pokušaj Doležala na odbijenoj lopti.

Dragovoljci su naravno nezadovoljni takvim raspletom krenuli u nastavak utakmice, jer su apsolutno zaslužili barem jednom zatresti suparničku mrežu.

Trener Crnih Ganjto je u svlačionici na poluvremenu ostavio Gregova i Živkovića, ušli su Krešo Ljubičić i Komorski, no, iako je prva prilika bila domaćih igrača, Puljani su uskoro preuzeli inicijativu.

Usprkos vrućini i sparini

S obzirom kako je u petak u Zagrebu temperatura preko dana bila 'debelo' preko 30 stupnjeva Celzijusa te kako niti u večernjem terminu nije bilo ništa manje sparno, obje ekipe prikazale su dobar nogomet, s puno trke, dinamike i angažmana, a na tribini se u ovo vrijeme godišnjih odmora i egzodusa Zagrepčana prema Jadranu okupilo oko više od tisuću gledatelja. U Zagreb je iz Istre stigla i manja skupina najvjernijih Demona.

Za posljednjih nešto više pola sata ušao je na teren i zadnji adut domaćeg stratega Danijel Zlatar i samo nekoliko trenutaka kasnije mogao je Dragovoljac do izjednačenja. Odlično je probio lijevu stranu Tomić, hrabro ušao među dvojicu suparničkih igrača, pucao, ali ponovno je Ježina izašao kao pobjednik.

Neumorni Dragovoljci još su jednom imali fantastičnu prigodu za pogodak kada je kontru potegnuo Sivonjić, odlično je loptu podvalio u prostor Jazviću, ali udarac iz trka otišao je ravno u junaka Istrana, večeras nesavladivog Ježinu.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 69. minuti, kada je točno na sredini terena, možda malo i prestrogo, Brtan zaradio drugu javnu opomenu i isključenje. Nisu domaći nogometaši odustali bez obzira na manjak igrača na terenu, ali iskusni gosti ipak su mirno priveli utakmicu kraju i stigli do prve pobjede.

U idućem kolu Hrvatski dragovoljac gostuje na Poljudu, dok će Istra 1961 biti domaćin Lokomotivi.

• Anonymous827.07.2013. u 13:45
    Radonjić prije 2 mjeseca trpao u 1. županijskoj karlovačkoj a sada trpa u 1. HNL ... svaka cast :D
    Anonymous8
  • SnakeCRO27.07.2013. u 13:34
    Kaj je sve opet Sivonjić fulal. Blaž je komentiral i nekoliko puta sam se sjetio promašaja protiv Cibalije.
    SnakeCRO
  • emilio2127.07.2013. u 09:25
    Ma to Radonjaaaaaaaaaa!!!!! Bravo Istra, bravo Demoni!! Očito je da 3-0 protiv Rijeke nije toliko loš nastup Istrijana, već kvalitetna Rijeka, što pokazuje 2. i 3. kolo gdje je Istra osvojila 4 boda (falilo je malo sreće za svih 6).
    emilio21
  • Obrisan korisnik27.07.2013. u 01:34
    dobar je Radonja..al Antonio Jezina igrac utakmice!
  • Obrisan korisnik27.07.2013. u 00:05
    Paminjo još jednom pokazao da ima nos za dovođenje ''neafirmiranih'' igrača..ovaj Radonjić je zvijer...prva pobjeda je tu, samo jako naprijed!