Branimir Korać • subota, 27.07.2013.

Nogometaši Seville su u sklopu Cope Euroamericane u ekvadorskom Guayaquilu svladali domaću Barcelonu rezultatom 3:1. Ekvadorci su imali vodstvo sve do 71. minute, ali Sevilla je uspjela stići do preokreta...

Novi dvoboj u sklopu Cope Euroamericane, serije susreta južnoameričkih i europskih klubova, odigran je u ekvadorskom Guayaquilu gdje su se susreli Barcelona i Sevilla.

Ekvadorska Barcelona je ugostila Rakitićevu Sevillu i izdržala 70-ak minuta, imala vodstvo, no nakon toga je Sevilla stigla do preokreta.

Već u trećoj minuti Luis Caicedo iz kaznenog udarca je doveo Barcelonu u vodstvo i Sevilli je trebalo nešto vremena da se oporavi od ovog ranog minusa.

Tek u drugom poluvremenu momčad Unaija Emeryja je zaigrala u skladu s mogućnostima i pritisnula domaćina. U 48. minuti Jose Reyes je iz slobodnog udarca zatresao vratnicu, nastavili su se napadi Seville i to joj se isplatilo u posljednjih 20 minuta.

Prvo je u 71. minuti Pareja poravnao na 1:1 nakon indirektnog udarca u 16 metara, zatim Sampeiro u 79. minuti dovodi Sevillu do prednosti, a točku na i stavlja u 86. minuti Kolumbijac Bacca.

Upravo u toj 86. minuti igru je napustio Ivan Rakitić umjesto kojeg je ušao Guarente.

Barcelona - Sevilla 1:3

Barcelona: Lanza; Paredes, Valarezo, Ordónez, R. Oyola; Caicedo, Torres (Rosero, 63.), Matamoros (Vera, 75.), Quinónez (Quintero, 60.); Penilla (Ayoví, 63.), Ribas.

Sevilla: Beto; Carrico, Fazio, Pareja, Alberto (Navarro, 72.); Rakitić (Guarente, 86.), Coke, Machin (Sampeiro, 65.), Reyes (Perotti, 65.); Bacca, Marín (Rabello, 72.).