Livaja raspucan protiv Kelavinog Udinesea, dva pogotka na putu do pobjede

Ivor Krapac • subota, 27.07.2013.

U susretu dva talijanska prvoligaša u pripremama za novu sezonu u Serie A, Atalanta je u Bergamu ubilježila pobjedu nad Udineseom. U akciji su bila i dva hrvatska nogometaša, a puno bolju večer imao je Marko Livaja, koji je zabio dva pogotka za Atalantu. Na drugoj strani u akciji je bio Ivan Kelava, ali nije dočekao kraj utakmice na terenu...

Atalanta i Udinese su se uoči početka nove nogometne sezone u Italiji sreli u pripremnoj utakmici u Bergamu, a puno više razloga za zadovoljstvo imala je domaća momčad. Atalanta je slavila s 5:2, uz dva pogotka Marka Livaje, člana mlade hrvatske reprezentacije, na putu do pobjede. Livaja je bio na terenu u drugom poluvremenu, nakon što je u 46. minuti zamijenio Bonaventuru, a svoju minutažu iskoristio je za golove u 47. i 54. minuti.

Iako je na drugoj strani utakmicu započeo Ivan Kelava, donedavni vratar zagrebačkog Dinama, s bivšim članom Hajduka nije se susreo na terenu. Kelava je u završnici prvog poluvremena zaradio isključenje zbog prigovaranja nakon što je German Denis u sudačkoj nadoknadi iz 11-erca zabio za 2:1.

Osim Kelave, Udineseov trener Francesco Guidolin je u subotu u konkurenciji za nastup imao još dvojicu hrvatskih igrača, Igora Bubnjića i Franu Mlinara. No, Bubnjić i Mlinar proveli su svih 90 minuta na klupi.

Uz Marka Livaju i Argentinca Denisa, za Atalantu su strijelci bili i Luca Cigarini (13') i Daniele Baselli (86'). Udineseu je u 28. minuti privremeno izjednačenje na 1:1 donio Francuz Thomas Heurtaux, a za privremeno smanjenje na 4:2 zabio je Maurizio Domizzi (77').