Branimir Korać • nedjelja, 28.07.2013.

Wolfsburg i Werder su uoči početka nove sezone odradili pripremne dvoboje protiv Marseillea i Fulhama i upisali su pobjede. U sastavima oba njemačka kluba našli su se i hrvatski internacionalci...

Nogometaši Werdera su u generalnoj probi prije početka nove sezone, koju će otvoriti utakmicom protiv Saarbrückena u Kupu, svladali s 1:0 londonski Fulham.

Momčad iz Bremena u konačnici je zasluženo slavila, bila je bolja i stvorila je više prilika od suzdržanih gostiju. Na realizaciju prve prilike čekalo se sve do 54. minute kada je Nils Petersen pogodio mrežu Stekelenburga.

Stekelenburg i obrana su kod pogotka grubo pogriješili, vratar nije uspio iskontrolirati povratnu loptu i Petersen je to u konačnici znao kazniti.

U sastavu Werdera Mateo Pavlović je ušao u igru u 71. minuti kada je domaćin promijenio kompletnu postavu.

Werder - Fulham 1:0

Werder: Mielitz, Fritz (71. Ignjovski), Prödl (71. Lukimya), Caldirola (71. Pavlović), Gebre Selassie (71. Hartherz), Ekici (71. Stevanović), Makiadi (71. Kroos), Elia, (71. Aycicek), Hunt (71. Yildirim), Junuzović (71. Arnautović), Petersen (71. Füllkrug).

Fulham: Stekelenburg, Riether, Hangeland, Amorebieta (66. Hughes), Richardson (84. David), Dejagah (46. Duff), Sidwell (84. Briggs), Boateng (61. Karagounis), Kacaniklic (29. Tue Na Bangna), Ruiz (72. Kasami), Berbatov (72. Rodallega).

Jaku provjeru uoči početka sezone imao je i Wolfsburg koji je ugostio Olympique iz Marseillea. Momčad Ivice Olića i Ivana Perišića zasluženo je upisala pobjedu 2:0 i napunila se optimizmom uoči nove sezone.

Već u trećoj minuti Wolfsburg je stigao do vodstva. U zoni udarca srušen je Vierinha, a Ricardo Rodriguez je izravno s 20 metara pogodio mrežu Stevea Mandande.

Nakon vodećeg pogotka Wolfsburga još su prijetili i Olić i Perišić, ali ostalo je 1:0 sve do 77. minute. Vierinha je obavio najveći dio posla, odlično ubacio na dalju vratnicu gdje je mirno Bas Dost pogodio mrežu.

Ivica Olić napustio je igru u 71. minuti kada ga je zamijenio upravo Dost dok je Ivan Perišić odradio svih 90 minuta.

Wolfsburg - Marseille 2:0

Wolfsburg: Benaglio (46. Grün), Rodriguez (81. Schäfer), Klose, Naldo (79. Knoche), Träsch (90. Ochs), Polak (46. Medojević), Koo (81. Arnold), Perišić, Diego, Vieirinha (78. Sio), Olić (71. Dost)

Marseille: Mandanda, Morel, Mendes, Diawara (46. N’Koulou), Fanni, Cheyrou (46. Imbula), Romao, A.Ayew (78. Sogou), Valbuena (70. Kadir), Payet, Gignac (46. J.Ayew)