Žilina prije Rijeke slavila u prvenstvu, bez većih problema na domaćem terenu

Ivor Krapac • nedjelja, 28.07.2013.

Slovačka Žilina, koja će se u trećem pretkolu Europske lige sresti s Rijekom, u nedjelju je bila uspješna u trećem kolu tamošnjeg prvenstva. Žilina je u novom nastupu u slovačkoj Corgon ligi pred svojim navijačima nadjačala ViOn iz Zlatih Moravca...

Prije nego će se okrenuti prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige protiv Rijeke, nogometaši Žiline došli su do tri boda u novom nastupu u slovačkom prvenstvu. Žilina je u trećem kolu Corgon lige s 3:1 svladala ViOn iz Zlatih Moravca, u susretu u kojem su svi golovi pali u drugom poluvremenu.

Budući Rijekini europski suparnici su u 47. minuti poveli pogotkom Roberta Picha iz kaznenog udarca, a preostali strijelci bili su Tomaš Hučko (63') i 22-godišnji hrvatski napadač Matej Jelić (78'), prošlosezonski član Rudeša. Za jedini pogodak gostiju pobrinuo se Martin Babic (84').

Žilina se ovom pobjedom na vrhu ljestvice poravnala s Ružomberokom, s prikupljenih sedam bodova u tri kola.

Rijeka će u ogledu sa slovačkom momčadi u trećem pretkolu Europske lige prvo biti domaćin. Utakmica na Kantridi na rasporedu je u četvrtak s početkom u 19 sati.