Branimir Korać • ponedjeljak, 29.07.2013.

Sjedinjene Američke Države u finalnom susretu Gold Cupa svladale su Panamu s minimalnih 1:0. Pobjedu Amerikancima donio je Brek Shea pogotkom sredinom drugog poluvremena...

Deveto finale za SAD i tek drugo za Panamu. Amerikanci su tražili svoj peti naslov pobjednika Gold Cupa dok su Panamci tražili svoju prvu titulu, a bolji su na kraju bili "senatori" u finalima, Amerikanci.

2005. godine SAD i Panama su se već susreli u finalu, a tada su Amerikanci slavili nakon jedanaesteraca. Ove godine se nije došlo do udaraca s bijele točke, Amerikanci su sve riješili u 90 minuta.

Iako na klupi nije bilo suspendiranog izbornika Jürgena Klinsmanna, SAD je do pobjede stigao golom Breka Sheae koji je zabio u 69. minuti, niti minutu nakon što je ušao na teren. Do pogotka je došao sretno nakon što je Landon Donovan promašio loptu ubačenu od strane Alejandra Bedoye.

Treće mjesto podijelili su branitelj naslova Meksiko i Honduras.