Bešiktaš se i dalje muči, HSV teško stradao protiv drugoligaša

Branimir Korać • srijeda, 31.07.2013.

Slavenu Biliću zasad s Bešiktašom ne ide sve najbolje na rezultatskom planu, a novo razočaranje stiglo je tek remijem protiv Čukaričkog. Ne briljira niti HSV koji je igrao protiv Dynama iz Dresdena i izgubio s čak 4:0...

Atalanta je odradila dvostruki program u srijedu i odigrala dvije utakmice. U svakoj je nastupila jedna postava, a uspješnija je bila ona s Markom Livajom na travnjaku koja je s 4:0 svladala Feralpi.

Ovaj susret se igrao dva puta po 40 minuta, a Atalanta je u svakom poluvremenu postigla po dva pogotka. U prvom dijelu su pogađali Giulio Migliaccio i German Denis dok je u drugom poluvremenu Denis dodao još jedan pogodak, a priključio mu se i Maximiliano Moralez.

Odmah zatim na travnjak je izašla druga postava momčadi iz Bergama, a protivnik je bio niželigaš Renate. Ova momčad nije bila toliko uspješna, na kraju je tijesno slavila 1:0, a jedini pogodak postigao je u 20. minuti iz kaznenog udarca Luca Cigarini.

Atalanta - Feralpi 4:0 (2:0)

Atalanta: Consigli, Nica, Yepes, Lucchini, Del Grosso, Migliaccio, Baselli, Carmona, Maxi, Livaja, Denis.

Atalanta - Renate 1:0 (0:0)

Atalanta: Sportiello, Bellini, Capelli, Canini, Brivio, Kone, Cigarini, Gagliardini, Bonaventura, De Luca, Ardemagni

Bilićev Bešiktaš pokazao je zavidnu dozu neefikasnosti u susretu protiv Čukaričkog. Očekivala se glatka pobjeda, a na kraju je unatoč potpunoj dominaciji Turaka, susret završio bez pogodaka.

U oba poluvremena Bilićeva momčad stvorila je poveći broj prilika, ali lopta nije htjela u mrežu.

Ono što Bilića može dodatno brinuti je ozljeda kolumbijskog beka Pedra Franca koji je stigao ove sezone iz Millonariosa, a u 50. minuti je napustio igru zbog ozljede.

Bešiktaš - Čukarički 0:0

Bešiktaš - početnih 11: Tolga, Serdar, Franco, Escude, Gökhan Süzen, Muhammed, Veli, Oguzhan, Olcay, Gökhan Töre, Almeida

Nije samo Slaven Bilić na mukama već i Thorsten Fink. Kao i Bešiktaš, niti HSV ne briljira na ovim pripremama, a težak poraz stigao je na gostovanju kod drugoligaša Dynama u Dresdenu koji je slavio s visokih 4:0.

Susret je igran u humanitarne svrhe, a prikupljala se pomoć za stradale u poplavama.

Momčad iz Hamburga odigrala je vrlo loše i češki vratar Jaroslav Drobny spasio ju je u prvom poluvremenu da rezultat ne bude samo 1:0 za Dynamo uz gol Menza.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli nešto bolje i agresivnije, ali vrlo brzo se sve srušilo kao kula od karata kada je Dynamo od 55. do 65. minute postigao tri pogotka zahvaljujući Trojanu, Kempeu i Benyamini.

Na kraju je ostalo tih 4:0, a Milan Badelj je odradio drugih 45 minuta za poražene.

Dynamo Dresden - HSV 4:0 (1:0)

Dynamo Dresden: Pellatz (46. Scholz), Schuppan (46. Leistner), Mravac (46. Sabah), Brégerie (46. Losilla), Schulz, Menz (46 Koch), Hartmann (87. Gueye), Trojan (81. Stefaniak), Ouali (46. Kempe), Poté (46. Benyamina), Müller (73. Milde)

HSV: Drobny (46. Neuhaus), Diekmeier (46. Beister), Tah, Westermann (46. Sobiech), Aogo, Rincon (46. Arslan), Demirbay (46. Badelj), Jiraček (46. Rudnevs), Calhanoglu (46. van der Vaart), Skjelbred (72. Nafiu), Zoua