Ivan Dodig s devet uzastopnih gemova slomio otpor Kamkea i prošao u treće kolo Washingtona

Vedran Babić • četvrtak, 01.08.2013.

Drugi najbolji hrvatski tenisač Ivan Dodig preskočio je prvu prepreku na ATP turniru u Washingtonu i plasirao se u treće kolo. Protiv Tobiasa Kamkea izgubio je prvi set, ali je dobio sljedeća dva...

Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, Ivan Dodig u drugom je u ulozi 13. nositelja porazio Nijemca Tobiasa Kamkea 2:6, 6:2, 6:3 poslije jednog sata i 38 minuta igre.

Prvi set Kamke je osvojio zahvaljujući boljoj realizaciji break lopti. Iskoristio je dvije od tri, a Dodig ni jednu od dvije.

U drugom setu bilo je 2:2, a onda je Dodig nanizao devet gemova. Osvojio je drugi set 6:2 i u trećem poveo 5:0. Kamke je potom došao do tri uzastopna gema, ali dalje nije mogao. Dodig je stigao do treće pobjede u isto toliko međusobnih susreta protiv 75. tenisača svijeta.

28-godišnjem Međugorcu to je prvi nastup u Washingtonu na turniru iz serije 500 vrijednom 1.295.790 dolara.

U trećem kolu, u borbi za četvrtfinale, igrat će protiv trećeg nositelja Tommyja Haasa ili Tima Smyczeka.