Branimir Korać • subota, 03.08.2013.

U četvrtoj predsezonskoj utakmici Barcelona je po prvi put uoči nove sezone zaigrala na svom stadionu i ugostila bivšu momčad svoje nove zvijezde Neymara. Santos neće po dobrom pamtiti ovo gostovanje, inkasirao je čak osam golova...

Kombinacija nadahnute igre Barcelone u punom sastavu i lošeg nastupa Santosa donijeli su pravu katastrofu Brazilcima u 48. izdanju Joan Gamper trofeja. Katalonci su potpuno uništili slavnu brazilsku momčad i slavili su s čak 8:0.

Više od 80 tisuća navijača privuklo je predstavljanje novog trenera Gerarda Martina i nove zvijezde Neymara. Na kraju su svi više nego zadovoljni krenuli svojim domovima.

Već nakon deset minuta domaćin je vodio s 2:0. Odmah je nastao pritisak na Santos koji u prvih deset minuta nije prešao centar i Barcelona je preko Messija i autogolom Lea imala visoku prednost. Nekih većih promjena nije bilo niti u nastavku, domaćin je stalnim presingom tjerao Santos iz pogreške u pogrešku i nakon 28 minuta bilo je već 4:0, a novi među strijelcima bili su Alexis Sanchez i Pedro.

Bilo je to dovoljno za prvo poluvrijeme, a demoliranje protivnika se nastavilo u drugom dijelu.

Na poluvremenu je na travnjak ušao i Neymar koji je tako s Messijem predstavljao novu veliku prijetnju. Međutim nije Neymar zabijao u drugom dijelu već je odlično krenuo Cesc Fabregas koji je s dva gola povisio na 6:0, a potpuno razbijene Brazilce dotukli su Adriano u 73. i Dongou u 81. minuti.

Gosti su mogli upisati poraz i s dvoznamenkastom razlikom da se vratnica nije ispriječila prvo Fabregasu, a zatim i Neymaru, međutim i ovako poraz izgleda vrlo vrlo ružno.

Barcelona - Santos 8:0

Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Xavi, Busquets, Iniesta, Alexis, Messi, Pedro. (Još su igrali: Pinto, Montoya, Fabregas, Neymar, Bartra, Alex Song, Bagnack, Adriano, Sergi Roberto, Dongou, Dani Nieto)

Santos: Aranha, Edu Dracena, Durval, Leo, Rafael Galhardo, Arouca, Cicero, Walter Montillo, Leandrinho, Neilton, Giva. (Još su igrali: Vladimir, Thiago Ribeiro, Gustavo Vernes, Eugenio Mena, Pedro Castro, Pinga, Alan Santos, Marcos Assuncao, Leonardo Cittadini, Cicinho).