Trećeligaši eliminirali Werder i Borussiju (M) iz DFB Pokala

Branimir Korać • nedjelja, 04.08.2013.

Nakon što prva dva dana prvog kola DFB Pokala nije bilo nikakvih iznenađenja, nedjelja je donijela nekoliko neočekivanih rezultata. Od Kupa su se oprostili Werder i Borussia Mönchengladbach...

Nogometaši Werdera razočarali su svoje navijače porazom u produžecima kod trećeligaša Saarbrückena 3:1. Pred više od 15 tisuća gledatelja Werder je u najgorem trenutku ušao u minus, na isteku prvog poluvremena zabio je Nils Fischer za neočekivano vodstvo domaćina. Odmah je Werder u drugom dijelu pritisnuo i to mu se isplatilo. U 59. minuti austrijski reprezentativac Sebastian Prödl poravnao je na 1:1 i do isteka regularnog dijela pogodaka više nije bilo. U produžetku su se bolje snašli domaćini koji su ponovno na samom isteku prvog dijela igre došli do prednosti, a strijelac je ovaj put bio Tim Stegerer. Werder je nakon toga sve karte bacio na napad što je ostavilo prostora Saarbrückenu koji u 112. minuti dolazi i do trećeg gola te preko Marcela Ziemera osigurava prolaz. Mateo Pavlović nije nastupio za goste.

Pred rasprodanim stadionom u Darmstadtu istoimeni trećeligaš ugostio je momčad Borussije iz Mönchengladbacha i šokirao goste nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta pogodaka nije bilo i pristupilo se udarcima s bijele točke. Luuk de Jong je bio prvi koji je pogriješio, međutim Marc-Andre ter Stegen obranio je pokušaj Dominika Stroh-Engela u petoj seriji i zadržao Borussiju u igri. Na žalost po njih kratko, potencijalni kandidat za hrvatsku reprezentaciju Branimir Hrgota u šestoj seriji gađa gredu i Darmstadt slavi prolaz.

Novi član najvišeg ranga njemačkog nogometa Eintracht iz Braunschweiga gostovao je kod povratnika u drugu ligu Arminije iz Bielefelda. Arminia je na kraju bila uspješnija i slavila je s 2:1. Sebastian Hille doveo je domaćina u vodstvo u 36. minuti i sve do 66. minute Arminia je bila u prednosti. Tada Timo Perthel poravnava na 1:1, ali već pet minuta kasnije Tim Jerat s 11 metara vraća prednost na stranu Arminije. Gosti su utakmicu završili s igračem manje zbog isključenja Turčina Deniza Dogana, no teško da bi i njegov ostanak na terenu nešto promijenio jer se isključenje dogodilo u posljednjim trenucima.

Iznenađenje nije dozvolio Hannover koji je uspješno odradio posao u Hamburgu svladavši tamošnjeg niželigaša Victoriju. Nije to bio lagan posao za Hannover, pogoci su postignuti u drugom dijelu i to prvi u 69. minuti kada je zabio Artur Sobiech, a drugi u 90. minuti i tada je Szabolcs Huszti stavio točku na i.

Nešto lakše do prolaza je stigao Greuther Fürth koji je s 2:0 bio bolji od Pfeddersheima. U prvom dijelu Zsolt Korcsmar je doveo Fürth u vodstvo da bi u drugom poluvremenu Nikola Đurđić prvo promašio kazneni udarac, a zatim se iskupio i zabio za 2:0 u 85. minuti.