Mlade Hrvatice došle do prve pobjede na Europskom prvenstvu

Ivana Strahija • nedjelja, 04.08.2013.

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija do 19 godina konačno je upisala svoju prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u Danskoj. Hrvatice su bile bolje od Čehinja s 21:19...

Nakon poraza od Danske (12:21) i Nizozemske (23:30), Hrvatice su konačno došle i do svoje prve pobjede na europskoj smotri do 19 godina. Bile su bolje od Čehinja, i to za dva pogotka (21:19).

Već su na poluvremenu Hrvatice imale +3, u prednosti su se uspjele održati do kraja, a najbolja je opet bila Silvija Masnić sa sedam golova, inače članica RK Sinja, dok je Ena Konta iz RK Orijenta upisala četiri gola. Hrvatice su ovaj put iskoristile oba dosuđena sedmerca, no ujedno su imale čak deset minuta isključenja.

Nakon uvodne faze, Hrvatice su završile treće na tablici skupine C te su stoga raspoređene u međurundu i razigravanje za donji dio poretka.