Branimir Korać • nedjelja, 04.08.2013.

Nogometaši Galatasaraya jedini su uspjeli upisati dvije pobjede na ovogodišnjem izdanju Emirates Cupu i osvojili su trofej pobjednika. Nakon subotnje pobjede protiv Porta 1:0, Galatasaray je u nedjelju bio bolji od Arsenala s 2:1...

Posljednji dvoboj ovogodišnjeg izdanja Emirates Cupa ujedno je odlučivao o pobjedniku. I Arsenal i Galatasaray su tražili pobjedu koja bi im osigurala trofej, domaćin ga je imao u rukama do posljednjih 12 minuta, ali onda im ga je oteo Didier Drogba.

Bjelokošćanin je uz asistenciju Wesleya Sneijdera napravio preokret i odveo svoju momčad do pobjede 2:1 u susretu u kojem je Arsenal ipak odigrao ispod očekivanja.

Počelo je obećavajuće za Topnike koji su rano došli u priliku povesti, međutim Yaya Sanogo nije prevario Musleru nakon čega je uslijedilo prvo razdoblje lagane dominacije Arsenala pa zatim sve do završnice prvog dijela pomalo dosadna utakmica.

Onda se u završnici, točnije u 39. minuti, ukazao Theo Walcott koji praktički iz ničega dovodi Arsenal u vodstvo. Njegov ubačaj je završio u mreži nakon vrlo loše reakcije obrane Galatasaraya na čelu s Muslerom.

U drugom dijelu Galatasaray je zaigrao puno bolje. Ulasci Drogbe i Sneijdera pokrenuli su momčad i u završnici su upravo oni imali velike zasluge za preokret.

Prvo je u 78. minuti Drogba izborio kazneni udarac nakon prekršaja Miquela, sam ga je i realizirao, da bi u 87. minuti postavio konačnih 2:1. Ovaj put je Sneijder poslao savršenu loptu, Drogba ju je fenomenalno iskontrolirao i poslao iza leđa domaćeg vratara.

Emirates Cup

Arsenal - Galatasaray 1:2

Arsenal: Szczesny, Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (Miquel 68), Arteta, Ramsey (Podolski 81), Oxlade-Chamberlain, Cazorla (Zelalem 61), Walcott (Akpom 81), Sanogo (Giroud 61).

Galatasaray: Muslera, Bulut (Sneijder 46), Kaya, Eboue, Altintop (Colak 46), Felipe Melo (Sarioglu 65), Riera, Chedjou, Baytar (Gulselam 33), Elmander (Drogba 46), Amrabat (Nounkeu 89).

• Obrisan korisnik04.08.2013. u 23:19
    Oduvijek je volio terorizirati Arsenal, od 2004. u 14 utakmica - 15 golova. Pola čovjek - pola zvijer, ime mu je Didier!
  • The Phantom04.08.2013. u 23:14