Branimir Korać • utorak, 06.08.2013.

U još jednoj pripremnoj utakmici uoči početka njemačkog prvenstva Werder je gostovao u Essenu gdje je bio bolji od domaćeg Rot-Weissa s 2:0. Svih 90 minuta dobio je Mateo Pavlović...

Nakon kup dvoboja u kojem je Werder odradio 120 minuta, trener Robin Dutt podosta je izmiješao momčad za gostovanje u Essenu gdje je sastav iz Bremena uveličao otvaranje obnovljenog stadiona.

Tako je priliku od prve minute dobio i Mateo Pavlović koji je na poziciji stopera odradio svih 90 minuta.

Werder je očekivano bio bolja momčad i na kraju je odnio pobjedu 2:0.

Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Özkan Yildirim u 28. minuti te Nicklas Füllkrug u 35. minuti.

Bila je ovo ujedno i zadnja provjera za Duttovu momčad uoči početka prvenstva i subotnjeg susreta protiv Eintrachta iz Braunschweiga.

RW Essen - Werder 0:2

RW Essen: Schwabke (46. Kunz), Wingerter (83. Nakowitsch), Pires-Rodrigues (83. Denker), Grund (73. Guirino), Langlitz (61. Lemke), Platzek (61. Dombrowka), Soukou (4. Fring), Wagner (83. Arenz), Heppke (74. Laletin), Sawin (61. Ivančičević), Knappmann (73.Koep).

SV Werder Bremen: Wolf, Ignjovski, Lukimya, Pavlović, Hartherz (79. Ekici), Kroos, Hilßner, Yildirim, Aycicek (63. Arnautović), Füllkrug (46. Wurtz), Akpala.