Branimir Korać • četvrtak, 08.08.2013.

Nogometaši Rome odradili su još jednu pripremnu utakmicu, a ovaj put su gostovali u Torontu na BMO Fieldu gdje su svladali domaćina s 4:1. U pobjedi Rimljana svoj doprinos je dao i Tin Jedvaj...

Roma nastavlja s predsezonskim aktivnostima u koje je bio uključen i prijateljski dvoboj protiv Toronta. Na gostovanju u Kanadi Rimljani su potvrdili kvalitetu i glatko su slavili 4:1.

Toronto je prvi došao u prednost, ali je kratko trajalo njegovo slavlje i već do poluvremena je rezultat preokrenut da bi u drugom dijelu Miralem Pjanić potopio nade domaćina.

Već u 16. minuti Kanađani su poveli nakon što je Burdisso nespretnom reakcijom poslao loptu u mrežu svog vratara De Sanctisa poslije ubačaja Reya.

Ipak, Rimljanima je trebalo manje od 20 minuta za preokret. prvo je u 25. minuti Maicon sjajno pronašao Florenzija koji je imao lagan posao, a zatim je Florenzi prešao u ulogu asistenta pogodivši glavu Borriella za 2:1.

U drugom dijelu Toronto je odmah na startu pogodio gredu snažnim udarcem Bekkera da bi nakon toga Rimljani s dva gola Pjanića završili posao.

Tin Jedvaj bio je u prvih 11 Rimljana, činio je stoperski par s Burdissom i na terenu je bio do 79. minute kada ga je zamijenio Grk Torosidis. Za igrača utakmice proglašen je dvostruki strijelac Pjanić dok je Jedvaj uz Tottija i Florenzija bio odmah uz bok Pjanića prema ocjenama talijanskih medija.

Toronto - Roma 1:4

Toronto: De Sanctis (46' Lobont); Maicon (62' Romagnoli), Burdisso, Jedvaj (79' Torosidis), Dodo; Bradley (88' Verre), Taddei (76' Strootman), Florenzi (71' Totti); Lamela (76' Tallo), Borriello, Marquinho (24' Pjanić)

Toronto: Frei (76' Roberts); Eckersley (46' Morgan), Caldwell (46' Henry), Agbossoumonde (65' Thomas), Elmer (46' Bloom); Rey (39' Russel), Laba (46' Hall), Osorio (46' Bekker), Convey (46' Lambe, 76' Rictcher); Earnshaw (46' Wiedeman), Braun (46' Brockie, 82' Welshmann)