Lokosice u prvoj utakmici bolje od mađarskog Fehervara

Iz Doma sportova:Jelena Bagarić • petak, 09.08.2013.

Nakon što su gostovale u Koprivnici kod Podravke, rukometašice Fehervara došle su u glavni grad "ukrstiti koplja" s Lokomotivom. Domaća ekipa slavila je sa samo pogotkom razlike, a do prednosti su stigle tek pred kraj utakmice.

Lokomotiva - Fehervar KC 26:25 (12:13)

Prijateljska pripremna utakmica, Dom sportova dvorana II, Zagreb

Suci: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb)

Lokomotiva: Razum, Smiljanić, Gaće 2, Božović 1, Oštarjaš 3, Krsnik, Bašić 8 (6), Jelčić (14+1), Horvat, Kožnjak 4, Lisjak, Janković, Prusina, Milić, Grubišić 6, Bukovina, Rajović 2. Trener: Nenad Šoštarić

Fehervar KC: Azari 4, Siti, Hajduch 1, Emberovics 2, Vaszari, Horvath 2, Tilinger 7(4), Herr 7(3), S. Mayer 1, Kazai, Becseri 1, Trimmel. Kuhniko, K. Mayer, Kiss (12+0), Gyorffy. Trener: Jensen Pol Oldrup

Sedmerci: Lokomotiva 7(6); Fehervar 8(7)

Isključenja: Lokomotiva 6 minuta; Fehervar 6 minuta

Prije utakmice s Fehervarom, rukometašice zagrebačke Lokomotive već su odigrale jednu protiv riječkog Zameta na pripremama u Delnicama. Tada su uvjerljivo slavile te pobjeda niti u jednom trenutku susreta nije došla u pitanje. U petak navečer u dvorani II Doma sportova naišle su na jačeg protivnika i sukladno tome na jači otpor.

Mađarice su odmah na početku preuzele kontrolu nad susretom. Nakon prvih par napada i ispitivanja snaga, ubrzo su se našle u vodstvu. Prvi put su se odvojile na 3:5, a kasnije kod 4:7 podigle prednost na tri pogotka koja u nastavku samo održavaju. Podigle su je pred kraj i na plus četiri no, Lokosice pred istek prvog poluvremena postižu tri uzastopna pogotka s kojima su se približile na samo pogodak zaostatka.

U nastavak su domaće igračice puno bolje krenule, dva brza pogotka Tee Grubišić dovela su Lokomotivu u prvo vodstvo u susretu. No, Mađarice to nije uzdrmalo te ponovo prelaze u vodstvo. Pogoci su teško padali, a obje ekipe imale su puno tehničkih grešaka. Međutim, niti jedne niti druge to nisu uspijevale kapitalizirati.

Do rezultata 19:19 igralo se pogodak za pogodak. Tada Lokosice prekidaju takvu igru i odvajaju se po prvi put u susretu na dva pogotka prednosti koja su bila djelo Maje Kožnjak. Ipak, neumorne rukometašice Jensena Pola Oldrupa ponovo vraćaju rezultat u egal.

Lokosice se, međutim, nisu predale. Pogocima Petre Oštarjaš i Sonje Bašić u 57. minuti odvajaju se na 25:22. Anita Gaće zabila je u 58. za 26:23 i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No, nisu se predale Mađarice koje preko Bernadett Horvath dolaze na samo pogodak zaostatka. Imale su priliku iz sedmerca postići pogodak za izjednačenje u 59. minuti ali Ivana Jelčić je bila na mjestu.

Do kraja pogodaka više nije bilo, tako da su Lokosice upisale minimalnu pobjedu. Najefikasnija u domaćim redovima bila je Sonja Bašić s osam postignutih pogodaka, te Tea Grubišić sa šest. Istakla se i Ivana Jelčić s 15 obranjenih lopti. Kod Fehervara učinkovite su bile Tamara Tilinger i Anita Herr sa po sedam postignutih pogodaka, dok je vratarka Eva Kiss upisala 12 obrana.

U subotu će Lokosice s Fehervarom odigrati još jednu utakmicu s početkom u 13:30 u Domu sportova, a za sedam dana bit će gošće Fehervara na njihovom turniru.