Guardiola: "Još uvijek nismo na 100 posto, ali drago nam je zbog pobjede"

Sportnet • subota, 10.08.2013.

Nogometaši Bayerna u prvoj su utakmici nove sezone ostvarili pobjedu nad Borussijom iz Mönchengladbacha od 3:1. Trener Bavaraca Pep Guardiola izrazio je zadovoljstvo pobjedom, ali i istaknuo kako njegova momčad još uvijek nije potpuno spremna.

Njemački prvak u obranu je naslova krenuo pobjedom od 3:1 pred domaćim navijačima, koja je mogla biti i uvjerljvija. Među strijelce se upisao i Mario Mandžukić, usprkos rotacijama uoči sezone koje su davale naslutiti da više neće biti prvi izbor u napadu, te tako nastavio gdje je stao prošle sezone.

Pep Guardiola je nakon utakmice kazao da je zadovoljan pobjedom, ali još uvijek ima posla po pitanju spreme pojedinih igrača.

"Zadovoljni smo što smo slavili u prvoj utakmici, trebaju nam dobri rezultati u prva tri ili četiri kola. Neki igrači još uvijek nisu na 100 posto, pa smo se u prvih 15 minuta nastavka mučili što se kontrole utakmice tiče", rekao je Guardiola.

Susret je obilježio i jedan nesvakidašnji detalj, Alvaro Dominguez je u samo jednoj minuti uspio dva puta igrati rukom i skriviti dva kaznena udarca, od kojih je onoga drugog u mrežu smjestio Alaba.

"Mislim da je sudac ispravno odlučio kod oba kaznena udarca, i ja bih ih dosudio", otkrio je Španjolac.

• Obrisan korisnik10.08.2013. u 16:07
    ovaj mandžukić je takav idiot,stalno se nešto žalči na minutažu,a u sve 3 službene utakmice odigrao je 90 min,a naravno da prijateljske nekad igraš u prvoj,a nekad ulaziš s klupe,tako da su bile nepotrebne sve one njegove reakcije
  • Obrisan korisnik10.08.2013. u 12:19
    Drago mi je zbog Mandže. Dobro su startali u sezonu. Nema smisla uspoređivati Gurardiolu s Heynckesom jer ne koriste isti sustav, različiti su im stilovi i pogledi i sl. Heynckes je prošle sezone podigao letvicu jako jako visoko i pitanje je da li bi i sam postigao takav uspjeh ove sezone. U svakom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.08.2013. u 12:09
    nije ni pepek glup jasno mu je da kad ne ide gol zanemari tiki taku i ubacuj u 16 na MM
  • Obrisan korisnik10.08.2013. u 10:04
    Alvaro Domingez je gledao našeg Tomasa na SP protiv Australije.