Branimir Korać • subota, 10.08.2013.

Barcelona uskoro počinje s obvezama u španjolskom prvenstvu, a prije toga je gostovala u Maleziji gdje je odigrala prijateljsku utakmicu s tamošnjom selekcijom slavivši 3:1. Gerardo Martino u ovoj utakmici nije računao na lakše ozlijeđenog Lionela Messija...

Gostovanje Barcelone i u Maleziji je privuklo veliku pozornost. Nakon pravog zvjezdanog dočeka proteklih dana, u subotu je Barcelona odradila prijateljsku utakmicu s tamošnjom selekcijom pod nazivom Malezija XI i slavila 3:1.

Utakmici je prethodila polemika oko stanja travnjaka na stadionu te je u posljednji trenutak odlučeno da se utakmica ipak ne igra na Bukit Jalil National Stadium nego na obližnjem Shah Alam Stadiumu.

Gerardo Martino je utakmicu iskoristio za isprobavanje svih snaga izuzev Lionela Messija koji vuče laganu ozljedu te Pedra Rodrigueza.

Od početka susreta Barcelona je očekivano diktirala ritam, međutim prvu veliku priliku propustili su domaćini. U 20. minuti su pogriješili Pique i Busquets nakon čega je Idlan Talaha došao sam pred Victora Valdesa i pogodio vratnicu.

Ipak, Barcelona je povela u 33. minuti. Neymar je dobro proigrao Albu koji je prošao dvojicu domaćih braniča i ubacio za Fabregasa, a ovaj glavom šalje loptu u mrežu.

Nova pogreška Barcelonine obrane, ovaj put Jordija Albe, je kažnjena u 41. minuti. Amri Yahyah je iskoristio poklon i zakucao loptu u mrežu za poravnanje, međutim kratko je trajalo slavlje Malezijaca, dvije minute kasnije je Fabregas dao loptu Neymaru koji velemajstorski dolazi do pozicije za udarac i zabija za prednost Barcelone na poluvremenu 2:1.

U nastavku je Barcelona nastavila prijetiti i do novog pogotka stigla je u 75. minuti. Ponovno je asistent bio Fabregas, a ovaj put se među strijelce upisao Gerard Pique.

Bio je to ujedno i konačni rezultat, domaćin je pružio solidan otpor, ali Barcelona je ipak rutinski slavila.

Malezija XI - Barcelona 1:3

Barcelona: Victor Valdes (Pinto 62), Dani Alves (Montoya 46), Pique (Bartra 84), Jordi Alba (Adriano 46), Xavi (Sergi Roberto 62), Fabregas (Dongou 84), Busquets (Dos Santos 62), Iniesta (Song 62), Mascherano (Bagnack 81), Neymar (Tello 46), Sanchez.