Lokomotiva i u drugom susretu nadigrala mađarske prvoligašice

Iz Doma sportova:Jelena Bagarić • subota, 10.08.2013.

Rukometašice zagrebačke Lokomotive su u drugom prijateljskom susretu ponovo bile bolje od mađarskih prvoligašica iz Szekesfehervara. Ovaj puta pobjeda je došla uz nešto bolju igru domaćih koje su pred kraj ipak malo popustile. Već idući tjedan Lokosice ponovo igraju s Mađaricama na njihovom turniru.

Lokomotiva - Fehervar KC 23:20 (13:10)

Prijateljska pripremna utakmica, Dom sportova dvorana II, Zagreb

Suci: Dario i Marijo Zečević (obojica Zagreb)

Lokomotiva: Razum (12+0), Smiljanić, Gaće 3, Božović 5, Oštarjaš 1, Krsnik, Bašić 5 (4), Jelčić, Horvat 2, Kožnjak 1, Lisjak, Janković, Prusina 1, Milić 1, Grubišić 2, Bukovina, Rajović 2. Trener: Nenad Šoštarić

Fehervar KC: Azari 2, Siti 1, Hajduch 1, Emberovics, Vaszari, Horvath 4, Tilinger 4(2), Herr 3 (2), S. Mayer 1, Kazai 1, Becseri, Trimmel, Kuhniko 1, K. Mayer 2, Kiss (6+0), Gyorffy (2+0). Trener: Jensen Pal Oldrup

Sedmerci: Lokomotiva 4(4); Fehervar 5(4).

Isključenja: Lokomotiva 2 minute; Fehervar 8 minuta.

Utakmica je počela slično kao i ona dan prije. Povele su Lokosice, izjednačile Mađarice i tako sve do 3:3. Tada Lokosice s tri uzastopna pogotka prelaze u vodstvo. No, niti tu nisu stale. Njihova prednost se postupno povećavala pa je u 26. minuti iznosila velikih plus pet. Odličan prvi dio odradila je Ivana Božović koja je postigla četiri pogotka.

No, pogocima Eszter Siti i Tamare Tilinger u posljednje dvije minute igračice Fehervara smanjile su zaostatak na tri pogotka. Lokosice nisu više uspjele postići pogodak tako da su na odmor otišle s rezultatom 13:10.

I nastavak utakmice pripao je igračicama Nenada Šoštarića koje kvalitetnim početkom drugog poluvremena brzo podižu svoju prednost. Pogotkom Lidije Horvat u 40. minuti došle su do rezultata 19:12 što je ujedno i bila najveća ostvarena prednost u susretu.

Sve je izgledalo odlično za Lokosice. U 49. minuti Petra Oštarjaš postigla je pogodak za 22:15 i praktički osigurala pobjedu, no Mađarice su krenule u seriju. Pet pogodaka za redom postigle su rukometašice Jensena Pal Oldrupa, tri su bila djelo Anite Herr dok su po jedan postigle Vivien Kuhniko i Krisztina Mayer. Posljednji je "pao" u 58. minuti i doveo je Mađarice na samo dva pogotka zaostatka.

Pitanje pobjednika riješila je Andrea Prusina koja je odličnom fintom "izvozala" obrambenu igračicu Fehervara i postigla pogodak za 23:20 što će i biti konačan rezultat ove prijateljske utakmice.

Najefikasnije u redovima Lokomotive bile su Sonja Bašić i Ivana Božović sa po pet pogodaka, a vratarka Marina Razum upisala je 12 obrana. Kod Mađarica iskazale su se Bernadett Horvath i Tamara Tilinger koje su postigle po četiri pogotka.

Ove dvije utakmice nisu kraj međusobnih ogleda za ova dva kluba. Lokomotiva 16. i 17. kolovoza gostuje na turniru kod Fehervara na kojem će nastupati i Podravka Vegeta te Iuventa Michalovce.